Szkolenia on-line w ramach WDN: Nauczanie na odległość za pomocą Microsoft Teams.

zapraszamy rady pedagogiczne na szkolenie on-line w ramach WDN: Nauczanie na odległość za pomocą Microsoft Teams.

Szkolenie realizowane jest w dwóch modułach po 3 godz. dydaktyczne każdy dla grupy szkoleniowej liczącej nie więcej niż 30 osób.

Zapisy, jak na szkolenie WDN, koordynuje kol. B. Grębowiec, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Po zamówieniu szkolenia kontakt z Państwem nawiąże konsultant, który będzie prowadził zajęcia, by przekazać odpowiednie instrukcje oraz ustalić sprawy organizacyjne.

Odpłatność dla placówek których organem prowadzącym jest Miasto Opole – 600 zł, dla pozostałych – 800 zł.

Zaproszenie na egzamin Pearson Test of English

Szanowni Państwo, jako Autoryzowane Centrum Certyfikatów Pearson Test of English nr 85993, uprzejmie informujemy, planujemy organizację egzaminu na certyfikat Pearson Test of English level 3 ( poziom B2) w dniu 12 grudnia 2020r. W związku z sytuacją pandemiczną egzamin odbędzie się w reżimie sanitarnym. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapisywania się w terminie do 5 listopada 2020r. Koszt certyfikatu wynosi 550zł, wpłaty należy uiszczać na konto Miejskie Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu, ul. Powstańców Śl. 19, 45-086 Opole nr:

58 1160 2202 0000 0004 7223 2232

Skuteczność zapisu gwarantuje wpłata za egzamin.

Jednocześnie, pragniemy poinformować, że w przypadku zaostrzającej się sytuacji pandemicznej MCWE w Opolu odstąpi od organizacji egzaminu.zapisy

Ogólnopolski konkurs historyczny „»Oto jest ktoś, kto odczytuje bolszewickie szyfry«”. Jan Kowalewski na tle historii walki Polaków o niepodległość i budowy struktur państwa (1917-1921)

logo konkursuSzanowni Państwo, zapraszamy do zapoznania się z propozycją Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi. Zachęcamy do uczestnictwa w konkursie. Niezbędne dokumenty dołączamy do pobrania.

Do pobrania:
Pobierz plik (Regulamin ogólnopolskiego konkursu.pdf)Regulamin ogólnopolskiego konkursu.pdf563 kB15 Pobieranie

Zajęcia dla maturzystów z fizyki

Zapraszamy uczniów szkół średnich, którzy

  • interesują się fizyką,
  • zamierzają zdawać fizykę na maturze,
  • chcą podjąć studia na kierunkach ścisłych lub technicznych.

Zajęcia odbywają się we wtorki w godz. 15:30 – 17:00 w Miejskim Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu, ul. Powstańców Śląskich 19.

Pierwsze zajęcia: wtorek 13 października 2020 r., w sali B-103, godz. 15:30,

Zajęcia prowadzi dr Józef Duda - konsultant MCWE, pracownik badawczo-dydaktyczny Politechniki Opolskiej. kontakt e-mail z prowadzącym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

„Mistrz Wypracowań"

200x200Szanowni Państwo,

Portal www.dyktanda.pl pragnie  za pośrednictwem MCWE w Opolu zaprosić na I edycję ogólnopolskiego konkursu wypracowań . Jest on skierowany do osób posiadających "lekkie" pióro i które chcą się „sprawdzić" w pisaniu wypracowań na tematy związane z językiem polskim.

Więcej informacji dotyczących konkursu znajdziecie Państwo na stronie: https://dyktanda.pl/lista-konkursow

Kurs kwalifikacyjny z zakresu zarządzania oświatą

Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Miejskim Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu zaprasza nauczycieli zainteresowanych nabyciem wiedzy i umiejętności niezbędnych do zarządzania szkołą i placówką do udziału w kursie kwalifikacyjnym z zakresu zarządzania oświatą.

Program kursu jest zgodny z ramowym programem kursu kwalifikacyjnego z zakresu zarządzania oświatą zatwierdzonym przez Ministra Edukacji Narodowej.

Międzynarodowy Dzień Mediacji i Tydzień Mediacji w Polsce

mdm2020Szanowni Państwo,

W dniach  12 października – 16 października 2020 roku  po raz kolejny w całej Polsce będziemy obchodzić Tydzień Mediacji. Jest to inicjatywa Ministerstwa Sprawiedliwości organizowana w związku z Międzynarodowym Dniem Mediacji, który od 2005 roku obchodzony jest na świecie w każdy trzeci czwartek października. W Polsce obchody będą trwały cały Tydzień. Międzynarodowy Dzień Mediacji, który w tym roku przypada na dzień 15 października 2020 roku, to bardzo ważne wydarzenie. Ma ono uświadomić społeczeństwu, że wiele spraw można rozwiązywać bez konieczności procedury sądowej.

Z tej okazji serdecznie zapraszamy do zapoznania się z propozycjami  mediatorów Miejskiego Centrum Wspomagania  Edukacji w Opolu, których celem jest popularyzacja wiedzy dotyczącej metod pokojowego rozwiązywania konfliktów.

Do pobrania:
Pobierz plik (plakat_MDM_2020-1.pdf)plakat_MDM_2020-1.pdf1045 kB11 Pobieranie
Pobierz plik (ulotka_MDM_2020-1.pdf)ulotka_MDM_2020-1.pdf166 kB9 Pobieranie

UDZIELANIE PIERWSZEJ POMOCY zapraszamy na kurs

UDZIELANIE PIERWWSZEJ POMOCY

Zapraszamy na kurs!

Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Miejskim Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu zaprasza nauczycieli i pracowników niepedagogicznych na szkolenie z zakresu pierwszej pomocy, które odbędzie się w naszej siedzibie 7 października 2020 r. (środa).