Ogólnopolska Sieć Dydaktyki Cyfrowej

Kategoria
DOSKONALENIE PONADPRZEDMIOTOWE
Termin
03.12.2019 15:00 - 17:30
Miejsce
MODN w Opolu, ul Powstańców Śląskich 19
Telefon
774740086
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kierownik formy
Grzegorz Pielak
Prowadzący
Łukasz Ofiara
Liczba godzin
3
Odpłatność
warsztaty bezpłatne

Zapraszamy przedstawicieli szkół, placówek edukacyjnych, instytucji kultury, organizacji pozarządowych oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w warsztatach Ogólnopolskiej Sieci Dydaktyki Cyfrowej, projektu współfinansowanego ze środków MKiDN z programu edukacji kulturalnej. Wprowadzą one uczestników w tematykę realizacji projektów edukacyjnych z pomocą technologii cyfrowych (w tym Virtual Reality na podstawie filmu VR „Jagiełło vs Jungingen. Walka o wszystko”).

Spotkania są organizowane we wszystkich województwach. Program warsztatów obejmuje spotkanie w trakcie którego uczestniczki i uczestnicy:

  • poznają założenia portalu DIGITYKA.PL
  • otrzymają możliwość wpływu na zagadnienia poruszane podczas następnego Forum Dydaktyki Cyfrowej,
  • stworzą mapę zagadnień dydaktyki cyfrowej
  • poznają dobre praktyki z zakresu narzędzi cyfrowych
  • zapoznają się z technologią Virtual Reality
  • poznają możliwości edukacyjne kina VR
  • będą mogli opracować scenariusz zajęć w oparciu o film

 Udział w warsztatach jest bezpłatny.

 

Ogólnopolska Sieć Dydaktyki Cyfrowej to środowisko gdzie teraźniejszość styka się z przyszłością, a edukacja i kultura z technologią. Jak się odnaleźć w dynamicznie rozwijającym się świecie? Od czego zależy nasza przyszłość i na co postawić w edukacji? Czy na zdobywanie wiedzy i praktycznych umiejętności? Czy może raczej na rozwijanie u przyszłych pokoleń wyobraźni, krytycznego myślenia, pracy zespołowej i umiejętności prowadzenia dyskusji? Jaką rolę w edukacji powinna odgrywać technologia? Media społecznościowe na nowo definiują nasze relacje, potrzeby i wybory. Na ile zatem narzędzia cyfrowe mogą uczyć społecznych kompetencji? Więcej już niedługo na: digityka.pl

 
 

Wspierane przez iCagenda