01 / 08
02 / 08
03 / 08
04 / 08
05 / 08
06 / 08
07 / 08
08 / 08

IMG 3323m

 Szanowni Państwo,

w związku z zagrożeniem epidemiologicznym związanym z koronawirusem, wszystkie stacjonarne zajęcia dydaktyczne w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu od dnia 26.03.2020 r. aż do  odwołania zostają zawieszone.

logo Opola

KLUB MM

logo libclient

KTN

rounded corners

przyjaciele zippiego male

logo apteczka male

Nasze publikacje

Odkryj Opole w szkole. Materiały edukacyjne

Centra egzaminacyjne

Odwiedza nas 419 gości oraz 0 użytkowników.

 

Kurs przygotowujący nauczycieli do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

 Rezerwacja zakończona
 
12
img-5025
Kategoria
KURSY KWALIFIKACYJNE
Termin
04.09.2020 15:30
Miejsce
MODN w Opolu - Powstańców Śląskich 19
Opole
Ilość miejsc
24
Miejsca dostępne
12
Telefon
774024510
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kierownik formy
Grzegorz Pielak
Prowadzący
kierownik merytoryczny Maciej Stańczak
Liczba godzin
36
Odpłatność
550,- zł

Edycja I/2020

Kurs przygotowujący nauczycieli do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Adresat: Nauczyciele edukacji dla bezpieczeństwa, techniki, wychowania fizycznego, nauczyciele prowadzący zajęcia w zakresie udzielania pierwszej pomocyw ramach projektów i programów.

Treści: Podstawy anatomii i fizjologii człowieka; bezpieczeństwo własne, miejsca zdarzenia orazposzkodowanego; wezwanie pomocy; zadławienia; poszkodowany nieprzytomny; zatrucia; podstawowa resuscytacja krążeniowo-oddechowa, urazy; tamowanie krwotoków zewnętrznychiopatrywanie ran, unieruchomienie złamań i podejrzeń złamań kości oraz zwichnięć; postępowaniewprzypadku wychłodzenia i przegrzania; prowadzenie wstępnego postępowania przeciwwstrząsowego; inne stany nagłego zagrożenia zdrowotnego; ewakuacja ze strefy zagrożenia; wsparcie psychiczne poszkodowanego; udzielanie pierwszej pomocy w sytuacjach symulowanych.

Prowadzący: lekarz systemu, pielęgniarka systemu, ratownik medyczny, psycholog

Kierownik formy: Grzegorz Pielak Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kierownik merytoryczny zgodnie zrozporządzeniem: Maciej Stańczak

Termin realizacji: 4,5,6,18,19 i 20 września 2020 r. (zgłoszenia do 28 sierpnia 2020 r.)

Liczba godzin: 36

Odpłatność: 550 zł

Uwaga:

  1. Uczestników, prosimy o takie zaplanowanie swojego udziału w poszczególnych częściach kursu aby móc spełnić zapisy § 6 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2009 r. w sprawie przygotowania nauczycieli do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy mówiącego o tym, że „do egzaminu może przystąpić osoba, która odbyła wszystkie zajęcia teoretyczne i praktyczne objęte programem szkolenia”.
  2. Pkt. 4 Zasad uczestnictwa w szkoleniach organizowanych przez MODN:
    "Osoba, która wypełniła formularz zgłoszeniowy a nie złożyła rezygnacji najpóźniej 7 dni roboczych przed datą rozpoczęcia zajęć, będzie traktowana jako uczestnik zajęć i zobligowana do zapłaty za udział w szkoleniu na podstawie wystawionej przez MODN w Opolu faktury vat lub noty księgowej".
  3. W przypadku zmian w przepisach, zaleceniach, itd. związanych z pandemią COVID 19 organizator zastrzega mozliwośc zmiany terminu kursu.
 
 

Wspierane przez iCagenda