01 / 08
02 / 08
03 / 08
04 / 08
05 / 08
06 / 08
07 / 08
08 / 08

Polecamy

Marszałek Józef Piłsudski (1867-1935). Źródło: infografika PAP

KLUB MM

KTN

logo Opola

Wpłaty za uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez MODN w Opolu należy dokonywać przelewem na konto:

BANK MILLENNIUM

09 1160 2202 0000 0002 1740 2862

z podaniem numeru formy doskonalenia.

 

Odkryj Opole w szkole. Materiały edukacyjne

Centra egzaminacyjne

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

Szanowni Państwo Nauczycielki i Nauczyciele

Zapraszamy na warsztaty kompetencji międzykulturowych „Cały świat w klasie”, które odbędą się w dn. 08.12.2018, godz. 9.00 – 16.00 w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu.

Szkolenie jest bezpłatne, realizowane na zamówienie Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego w ramach projektu nr 6/8-2017/OG-FAMI pt. „Razem dla integracji”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.

Zasadniczym celem szkolenia jest przygotowanie nauczycieli i szkoły do pracy z dzieckiem cudzoziemskim poprzez rozwijanie umiejętności, które pozwolą skutecznie radzić sobie w szkole różnorodnej kulturowo. Nie ulega wątpliwości, że tylko odpowiednio przygotowani nauczyciele mogą pomóc dzieciom i młodzieży z innych kręgów kulturowych w adaptacji kulturowej i integracji społecznej, wykształcić u polskich i cudzoziemskich uczniów takie umiejętności psychospołeczne, które będą pomocne w szeroko rozumianym dialogu kulturowym, w refleksji nad naturą uprzedzeń i przyczynami dyskryminacji.

Szkolenie obejmuje 7 godzin dydaktycznych, jest bezpłatne i skierowane do nauczycieli wszystkich typów szkół i pracujących na terenie województwa opolskiego.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa w dn. 05.12.2018 r.

Program i harmonogram warsztatów w załączniku.

zapisy

VI Opolska Konferencja Nauczycieli Wychowania Fizycznego - „Nowatorskie formy aktywności fizycznej w szkole. Wykorzystanie nowoczesnych technologii w celu monitorowania i planowania aktywności fizycznej”

Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli zaprasza nauczycieli wychowania fizycznego (wszystkie etapy edukacyjne) z terenu całego województwa opolskiego do udziału w VI Opolskiej Konferencji Nauczycieli Wychowania Fizycznego. Konferencja odbędzie w ramach grantów Opolskiego Kuratora Oświaty w piątek 30 listopada 2018 roku, w godzinach 8.30 do 14.30.

Gościem specjalnym konferencji będzie dr hab. Dorota Groffik, profesor Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, która wygłosi wykład „Zastosowanie platformy internetowej Indares w programie szkolnego wychowania fizycznego". Celem wystąpienia będzie przedstawienie możliwości wykorzystania platformy Indares (International Database for Research and Educational Support) w programie szkolnego wychowania fizycznego na różnych etapach edukacji, ze szczególnym uwzględnieniem diagnozy ucznia i/lub klasy przez nauczyciela, jak również realizacji wybranych treści edukacji zdrowotnej.

Doktor Ryszard Marcinów, pracownik naukowy Politechniki Opolskiej, przedstawi zagadnienie „Ocena i monitorowanie wybranych komponentów sprawności fizycznej w wychowaniu fizycznym i sporcie. Jarosław Cieśliński, nauczyciel wychowania fizycznego i dyrektor PSP nr 11 w Opolu, w swoim wystąpieniu rozważy problem „Smartfon – szansa czy zagrożenie?”. Konsultant MODN w Opolu, znakomity rowerzysta Janusz Berdzik, bazując na swoich podróżniczych doświadczeniach wygłosi wykład „Edge Touring – przykład możliwości w szkolnej turystyce rowerowej”. Na zakończenie zaplanowany jest panel „Każdy ma w sobie mistrza – rola i znaczenie mediów w kreowaniu wizerunku oraz wzmocnienia pozytywnej postawy w treningu młodego ucznia-sportowca”.

Konferencja odbędzie się w auli Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu (ul. Powstańców Śląskich 19, budynek A, III piętro). Udział w konferencji jest bezpłatny.

Zgłoszenia wyłącznie przez formularz internetowy dostępny na naszej stronie www (https://www.modn.opole.pl/granty/636-vi-opolska-konferencja-nauczycieli-wychowania-fizycznego-nowatorskie-formy-aktywnosci-fizycznej-w-szkole-wykorzystanie-nowoczesnych-technologii-w-celu-monitorowania-i-planowania-aktywnosci-fizycznej.html?date=2018-11-30-09-00).

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele Szkół i Przedszkoli!

Serdecznie zapraszamy na szkolenie z zakresu doskonalenia ponadprzedmiotowego na temat:

Zasady konstruowania kwestionariusza ankiety i sporządzania raportu (nr 149 w ofercie MODN),

podczas którego zapoznamy Państwa z rodzajami ankiet, różnicą między kwestionariuszem ankiety a kwestionariuszem wywiadu, zasadami i etapami budowy kwestionariusza ankiety, jej elementami składowymi, kolejnością, strategią i rodzajami pytań w kwestionariuszu ankiety, najczęściej popełnianymi błędami w konstruowaniu kwestionariusza ankiety oraz sposobami sporządzania raportu. Wiedza i umiejętności, które Państwo nabędą, pozwolą sprawnie przeprowadzić ewaluację w Państwa placówce oświatowej.

Nabór trwa do 26 listopada 2018 roku, zaś zajęcia odbędą się 30 listopada 2018 roku (w piątek) w godzinach od 15.00 do 19.00.

Serdecznie zapraszamy do zapisywania się za pośrednictwem kalendarza MODN!

Szanowni Państwo Dyrektorzy i Wicedyrektorzy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych!

Serdecznie zapraszamy na kurs realizowany w ramach Grantu Opolskiego Kuratora Oświaty Prawo oświatowe bez tajemnic – efektywny nadzór w kontekście oceny pracy nauczyciela”, podczas którego:

  • dokonana zostanie analiza wskaźników oceny pracy nauczycieli, które odnoszą się do poziomu spełniania poszczególnych kryteriów oceny na określonych stopniach awansu zawodowego z uwzględnieniem zadań nauczycieli, specjalistów i wychowawców,
  • przedstawione będą niezbędne rozwiązania, które powinny znaleźć się w regulaminie oceny pracy nauczycielaechniki dokumentowania wyników nadzoru pedagogicznego w zakresie oceny pracy nauczycieli.

Kurs realizowany będzie w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu w dwóch dniach szkoleniowych w godzinach od 09.00 do 15.30.

Terminy realizacji kursu:

  1. 13 i 20 listopada 2018 r. - dyrektorzy i wicedyrektorzy ze szczególnym uwzględnieniem dyrektorów szkół zawodowych;
  2. 21 i 28 listopada 2018 r. - dyrektorzy i wicedyrektorzy ze szczególnym uwzględnieniem dyrektorów liceów ogólnokształcących;
  3. 22 i 29 listopada 2018 r. - dyrektorzy i wicedyrektorzy ze szczególnym uwzględnieniem dyrektorów przedszkoli;
  4. 26 listopada i 3 grudnia 2018r . - dyrektorzy i wicedyrektorzy ze szczególnym uwzględnieniem dyrektorów szkół podstawowych.

Kierownik kursu: Jadwiga Trzęsowska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 604 416 805

Serdecznie zapraszamy do zapisywania się za pośrednictwem kalendarza MODN.

 

Szanowni Państwo,

Klub Twórczego Nauczyciela to twórcze środowisko uczestników i prowadzących, którzy wzajemnie dzielą się ciekawymi pomysłami na spędzenie czasu wolnego.

Jeżeli szukają Państwo nowych pomysłów na wykorzystanie swoich wolnych chwil, na  rozwinięcie swoich zainteresowań i uzdolnień,  chcieliby Państwo podzielić się własnymi pasjami i doświadczeniami lub po prostu się zrelaksować i spędzić czas w miłym towarzystwie - ta oferta jest właśnie dla Państwa!

Zapraszamy do Klubu Twórczego  Nauczyciela w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu przy ul. Powstańców Śl. 19.

W załączeniu harmonogram spotkań zaplanowanych do końca grudnia 2018 r.

Do pobrania:
Pobierz plik (Harmonogram działań KTN 201819.docx)Harmonogram działań KTN 201819.docx14 kB68 Pobieranie

Szanowni Państwo,

Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu zaprasza na cykl bezpłatnych szkoleń na temat eTwinningu, który prowadzony jest przez oficjalnego ambasadora eTwinningu na województwo opolskie, panią Edytę Bieniek. Spotkania odbędą się w MODN w Opolu, sala 201 w godzinach od 16.00 do 18.30, a zgłoszeń należy dokonywać za pomocą zapisów na stronie MODN.

Cykl składa się z trzech warsztatów:

Dołącz do eTwinning, który odbędzie się 30.10.2018, Nauczyciele biorący udział w tym szkoleniu zapoznają się z możliwościami programu eTwinning, zarejestrują swoją szkołę i założą swoje konto. Poznają narzędzia platformy eTwinning Live i TwinSpace oraz przetestują poruszanie się po wszystkich zakładkach. Link do rejestracji: https://bit.ly/2OHAxNT

Załóż projekt eTwinning, który odbędzie się 07.11.2018,

Głównym celem tego szkolenia jest praca z kartą projektu. Każdy uczestnik szkolenia dowie się jak prawidłowo należy wypełnić wniosek i na co zwrócić uwagę przy szukaniu partnerów projektu. Nauczyciele poznają także zasady przyznawania Odznak Jakości. Poza tym, w części warsztatowej nauczyciele będą wstawiać materiały na platformę TwinSpace. Link do rejestracji: https://bit.ly/2q8iXnO

Narzędzia informatyczne z eTwinning, który odbędzie się 14.11.2018,

W tym szkoleniu nauczyciele poznają przykłady dobrych praktyk, poznają ofertę szkoleń online programu eTwinning oraz zapoznają się z możliwościami wyjazdów na seminaria kontaktowe w kraju i za granicą. Uczestnicy przetestują programy do obróbki zdjęć, do prezentacji multimedialnych, do tworzenia gier/quizów/komiksów i umieszczą je w TwinSpace. Link do rejestracji: https://bit.ly/2OIDjT5

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych

 

Do pobrania:
Pobierz plik (Ulotka informacyjna dla UP.pdf)Ulotka informacyjna dla UP.pdf250 kB47 Pobieranie

Adresaci:

Pedagodzy, psycholodzy, logopedzi i nauczyciele wszystkich typów szkół

Kwalifikacje zawodowe:

Absolwenci studiów uzyskują kwalifikacje w zakresie surdopedagogiki  oraz  przygotowanie do pracy i rehabilitacji  osób (uczniów) niesłyszących (głuchych) i niedosłyszących.

Praktyka: 120 godzin

Organizacja studiów: 2 semestry

Zajęcia odbywają się w piątki i soboty.

Całkowity koszt studiów: tylko 2000 zł.

Rozpoczęcie: październik

Zakończenie: czerwiec

Miejsce: Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu

Serdecznie zapraszam Państwa do Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu na indywidualne konsultacje z naszymi certyfikowanymi mediatorami.

W trakcie spotkania można będzie uzyskać informacje:

jak pozostać wygranym w konflikcie,

jakie inne korzyści daje procedura mediacyjna,

jak przebiega mediacja, czyli poznać jej etapy,

jakie są standardy prowadzenia mediacji i podstawowe techniki mediacyjne,

a ponadto będzie można skonsultować swoją sprawę, dowiedzieć się, jak wprowadzać mediacje rówieśnicze i zapisać się na warsztaty z zakresu mediacji.

Indywidualne konsultacje z mediatorami odbędą się w dniach:

16 października 2018 r. w godzinach od 10.00-13.00

oraz 19 października od 10.00-12.00.

Małgorzata Szeląg (-)

Dyrektor MODN