01 / 08
02 / 08
03 / 08
04 / 08
05 / 08
06 / 08
07 / 08
08 / 08

Polecamy

Marszałek Józef Piłsudski (1867-1935). Źródło: infografika PAP

Wpłaty za uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez MODN w Opolu należy dokonywać przelewem na konto:

BANK MILLENNIUM

09 1160 2202 0000 0002 1740 2862

z podaniem numeru formy doskonalenia.

 

Odkryj Opole w szkole. Materiały edukacyjne

Centra egzaminacyjne

galeria m 16 05 2019 1

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do nowo otwartej w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu Galerii M, w której obecnie są prezentowane prace młodych artystów: Martyny Pinkowskiej i Jana Kowala.

Wystawę pt. „Nic się nie klei” można zwiedzać w godz. 11.00 - 15.00.

Szanowni Państwo

nauczyciele historii, wiedzy o społeczeństwie, wychowawcy,

zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej II Seminarium Dydaktyków i Nauczycieli Historii Rocznice wielu znaczeń 1919 – 1939 – 1989. Czy odrobione lekcje historii?, która odbędzie się w dn. 23 – 24. 05.2019. Konferencja organizowana jest przez Instytut Historii Uniwersytetu Opolskiego, Samorząd Województwa Opolskiego, Polskie Towarzystwo Historyczne, Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego, Liceum Ogólnokształcące nr III im. Marii Skłodowskiej-Curie.

W dn. 23. 05.2019 konferencja odbywać się będzie w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego, a w dn. 24.05.2019 w auli Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne.

Program w załączeniu.

Szanowni Państwo
Dyrektorzy Szkół Ponadpodstawowych

 W dniu 27 maja 2019 roku w godz. 11:00-15:00 w auli Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu odbędzie się szkolenie na temat „Zmiany w szkolnictwie branżowym” adresowane do dyrektorów, nauczycieli, pedagogów i doradców zawodowych. Zajęcia poprowadzi specjalista ds. kształcenia branżowego mgr inż. Bożena Mayer- Gawron, ekspert Ministerstwa Edukacji Narodowej. Szkolenie jest bezpłatne dla szkół miasta Opola i gmin, z którymi Ośrodek ma podpisaną umowę o współpracy. Dla pozostałych odpłatność wynosi 50 złotych.
Zgłoszenia na szkolenie odbywają się na stronie internetowej Ośrodka www.modn.opole.pl
Program w załączeniu.

Serdecznie zapraszam

Do pobrania:
Pobierz plik (Szkolenie dla dyrektorów-Opole.docx)Szkolenie dla dyrektorów-Opole.docx19 kB48 Pobieranie

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Karola Musioła w Opolu oraz Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu serdecznie zapraszają do udziału w XIV edycji Festiwalu Muzycznego „Mikrofon i Ty”. Konkurs odbędzie się w dniach 14 i 15 maja 2019 r. w auli szkoły. Planowany czas rozpoczęcia: godz. 9.00.

  

Zgłoszenie oraz zgodę na udział należy przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub listownie: PSP 5 z O.I., 45-267 Opole, ul. mjr. Hubala 2 w terminie do 10.05.2019.

                                                                                W imieniu organizatorów

                                                                                                 dr Stefania Jagło

Plakat do projektu pn. Pomysł na starcie kluczem do biznesu

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuje, że konferencja metodyczna dla nauczycieli matematyki szkół ponadpodstawowych O czym warto wiedzieć przed 1.09.2019 aby skutecznie uczyć matematyki? zaplanowana na 16 kwietnia 2019, w VIII LO, w Opolu zostaje przeniesiona na inny termin, o którym poinformujemy w  kolejnym komunikacie.

Do pobrania:
Pobierz plik (ODWOŁANIE KONFERNECJI.docx)ODWOŁANIE KONFERNECJI.docx14 kB66 Pobieranie

Szanowni Państwo!

W związku z trwającym strajkiem pracowników oświaty, do którego przystąpiliśmy, uprzejmie informujemy, że do odwołania nie będą odbywać się zaplanowane zajęcia dydaktyczne, szkolenia i inne działania. Przepraszamy za niedogodności.

Zapraszamy Państwa do udziału w konkursie organizowanym przez Społeczne Towarzystwo Oświatowe

Jak stworzyć szkołę marzeń? Wystartuj w konkursie #Szkoła2030 i podziel się swoimi pomysłami. Prace konkursowe będą przyjmowane do 17 kwietnia. Autorzy trzech najwyżej ocenionych esejów otrzymają w sumie 10 tys. zł. Organizatorem konkursu jest Społeczne Towarzystwo Oświatowe (STO).

Zapraszamy Państwa nauczycieli szkół podstawowych na bezpłatną konferencję

„Inspiruję do nauki i rozwoju”

organizowaną przez Fundację Uniwersytet Dzieci, objętą patronatem przez Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu.

Celem, który przyświeca organizatorom, jest wzmocnienie kompetencji nauczycieli w kształtowaniu u uczniów konkretnych umiejętności i postaw, które ułatwią im funkcjonowanie we współczesnym świecie oraz odpowiednio przygotują do dorosłego życia.

W ramach konferencji nauczyciele dowiedzą się m.in., jakich kompetencji wymagać będzie pracodawca od obecnych uczniów, jak pracować z uczniami w klasie nad emocjami i jak z nimi rozmawiać. Zostaną zapoznani z autorską badawczą metodą Pytań i Doświadczeń, a także wezmą udział w warsztatach z wybranej dziedziny: przyrody, matematyki, nowych technologii, kompetencji społecznych.

Data: 6 kwietnia 2019 r.

Miejsce: Instytut Historii, Uniwersytet Opolski, ul. Strzelców Bytomskich 2

Szczegóły konferencji https://www.scenariuszelekcji.edu.pl/aktualnosci/opole

Zapisz się - https://fundacja.uniwersytetdzieci.pl/zapisy-na-konferencje/