01 / 08
02 / 08
03 / 08
04 / 08
05 / 08
06 / 08
07 / 08
08 / 08

Polecamy

Marszałek Józef Piłsudski (1867-1935). Źródło: infografika PAP

Wpłaty za uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez MODN w Opolu należy dokonywać przelewem na konto:

BANK MILLENNIUM

09 1160 2202 0000 0002 1740 2862

z podaniem numeru formy doskonalenia.

 

Odkryj Opole w szkole. Materiały edukacyjne

Centra egzaminacyjne

Zapraszamy Państwa nauczycieli szkół podstawowych na bezpłatną konferencję

„Inspiruję do nauki i rozwoju”

organizowaną przez Fundację Uniwersytet Dzieci, objętą patronatem przez Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu.

Celem, który przyświeca organizatorom, jest wzmocnienie kompetencji nauczycieli w kształtowaniu u uczniów konkretnych umiejętności i postaw, które ułatwią im funkcjonowanie we współczesnym świecie oraz odpowiednio przygotują do dorosłego życia.

W ramach konferencji nauczyciele dowiedzą się m.in., jakich kompetencji wymagać będzie pracodawca od obecnych uczniów, jak pracować z uczniami w klasie nad emocjami i jak z nimi rozmawiać. Zostaną zapoznani z autorską badawczą metodą Pytań i Doświadczeń, a także wezmą udział w warsztatach z wybranej dziedziny: przyrody, matematyki, nowych technologii, kompetencji społecznych.

Data: 6 kwietnia 2019 r.

Miejsce: Instytut Historii, Uniwersytet Opolski, ul. Strzelców Bytomskich 2

Szczegóły konferencji https://www.scenariuszelekcji.edu.pl/aktualnosci/opole

Zapisz się - https://fundacja.uniwersytetdzieci.pl/zapisy-na-konferencje/

Szanowni Państwo,

 

serdecznie zapraszam nauczycieli języka niemieckiego na warsztaty 

Landeskunde mit und ohne Internet 

w ramach ogólnopolskiego projektu DELFORT. 

Szkolenie odbędzie się w MODN, 25 marca, godz. 15.30 - 18.45.


Rejestracja elektroniczna na stronie Ośrodka Rozwoju Edukacji, szczegóły w zaproszeniu.

Z pozdrowieniami 

Małgorzata Kupis

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

Do pobrania:
Pobierz plik (ZAPROSZENIE_delfort_25_03_19_Opole.pdf)ZAPROSZENIE_delfort_25_03_19_Opole.pdf538 kB13 Pobieranie

Szanowni Państwo!

 Zapraszamy do udziału w 55 godz. bezpłatnych warsztatach przygotowujących do prowadzenia zajęć z uczniami w klasach IV-VI według programu profilaktyczno- wychowawczego „Spójrz Inaczej”.

Szkolenie przeprowadzone będzie z dotacji Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA) na rok 2019 – Projekt: „Program <Spójrz inaczej> podstawą działań profilaktyczno-wychowawczych w zreformowanej szkole podstawowej” – Szkolenia realizatorów programu w klasach IV-VI.

Do pobrania:
Pobierz plik (Spójrzinaczej_formularz zgłoszenia.docx)Spójrzinaczej_formularz zgłoszenia.docx1129 kB35 Pobieranie

Zapraszamy nauczycieli przedszkoli oraz kształcenia specjalnego na warsztaty:

Rozwijamy talenty przedszkolaków. Twórcze prace ręczne w oparciu o pedagogikę Froebla. cz. I i II

Celem szkolenia, które poprowadzą trenerki – specjalistki z zakresu pracy z autorskim programem wychowania przedszkolnego DAR ZABAWY, jest ukazanie różnych sposobów rozwijania zainteresowań i zdolności plastycznych dzieci.

Zajęcia (dwuczęściowe) odbędą się w dwóch odrębnych grupach (pedagogika specjalna i edukacja przedszkolna) w sobotę 23 marca 2019 r. w godz. 10.00-16.30 w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu, ul. Powstańców Śląskich 19.

Koszt szkolenia: 200 zł

Zgłoszenie można przesłać faxem: nr tel. 81 533 57 81, mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacji w MODN udziela dr Stefania Jagło.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

77 45 45 087

Do pobrania:
Pobierz plik (kartazgłoszenia.Froebel.docx)kartazgłoszenia.Froebel.docx114 kB28 Pobieranie

Szanowni Państwo, instruktorzy teatralni, nauczyciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych – osoby zainteresowane edukacją artystyczną i teatralną,
za naszym pośrednictwem Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza Państwa do udziału w dwudniowych bezpłatnych warsztatach teatralnych, które odbywają się w ramach projektu „Akcja: EDUKACJA 3.0”.
Szczegóły znajdą Państwo w załączonych dokumentach.

Szanowni Państwo

Dyrektorzy Szkół

Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu, wspierając realizację podstawy programowej w zakresie kształtowania postaw ciekawości, tolerancji, otwartości wobec innych kultur, organizuje bezpłatne zajęcia otwarte z języka angielskiego dla młodzieży szkolnej, przeznaczone dla uczniów klas siódmej i ósmej szkoły podstawowej, trzeciej klasy gimnazjum oraz pierwszej i drugiej klasy szkoły średniej. Zajęcia przeprowadzi „native speaker” Amerykanin Jeff Hamblen, dzięki czemu uczniowie będą doskonalić swoje umiejętności rozumienia ze słuchu z języka angielskiego.

Serdecznie zapraszamy nauczycieli języka angielskiego wraz z uczniami do udziału w tych zajęciach, zgodnie z podanym niżej harmonogramem.

L.p.

Termin do wyboru, godziny, miejsce

Tematy

Prowadzący

1.

Brak miejsc !

  • 26.03.2019r (wtorek) godz. 10.00-11.30 
  • 09.04.2019r (wtorek) godz. 10.00-11.30
  • 21.05.2019r (wtorek) godz. 10.00-11.30

Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu, budynek A aula

ul. Powstańców Śl. 19

1.American Indians/ Amerykańscy Indianie

(Jaka była Ameryka sprzed czasów Kolumba; pięć głównych plemion indiańskich i ich wpływ na kulturę USA)

2. The Rocky Mountain Region/Region Gór Skalistych

(położenie w centrum USA, wyjątkowa geografia, mieszkańcy żyjący w chmurach)

                             

 mgr Jeff Hamblen

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczna jest rejestracja elektroniczna:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

                                                                      Serdecznie zapraszamy!

Za nami kolejna edycja warsztatów przygotowujących realizatorów programu profilaktyki uniwersalnej i promocji zdrowia, w zakresie psychologii pozytywnej, kształtowania optymistycznego stylu wyjaśniania zdarzeń oraz cech charakteru istotnych dla zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.
Warsztaty odbyły się w dniach 16-17 listopada 2018 roku.
Z pozytywnym, wręcz optymistycznym nastawieniem zabieramy się do realizacji programu z naszymi wykonanymi osobiście Apteczkami skarbów!
Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej jest potrzebna, by pomóc nie tylko leczyć rany duszy, ale również by odzyskać dobry humor, nadzieję i nabywać odporność psychiczną. Chcemy uczyć dzieci optymizmu, wiary we własne siły i umiejętności radzenia sobie z trudnościami.

Zapraszam na kolejną edycję warsztatów!!!

Szanowni Państwo!

Z wielką radością i dumą informujemy, że Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu w ramach współpracy z Centrum Pozytywnej Edukacji w Warszawie został jedyną w województwie opolskim placówką, w której możecie Państwo wziąć udział w szkoleniach i uzyskać certyfikaty realizatorów programów:

Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej – program profilaktyki uniwersalnej i promocji zdrowia, w zakresie psychologii pozytywnej, kształtowania optymistycznego stylu wyjaśniania zdarzeń oraz cech charakteru istotnych dla zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Przyjaciele Zippiego – międzynarodowy program promocji zdrowia i profilaktyki, rekomendowany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA), Krajowe Biuro Przeciwdziałania Narkomanii (KBPN), Instytut Psychiatrii i Neurologii (IPiN) oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji, a tym samym przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Zdrowia.

Trenerem rekomendowanym do prowadzenia kursów certyfikujących dla realizatorów z ramienia MODN i CPE jest Bożena Grębowiec – konsultant MODN w Opolu.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

               77 454 50 87

Zapraszamy Państwa do współpracy i udziału w szkoleniach!

Szanowni Państwo,

z ogromną przyjemnością informujemy Państwa, że Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli został instytucją partnerską systemu Academica. Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna Academica jest innowacyjnym narzędziem pozwalającym na udostępnienie w bibliotekach i instytucjach edukacyjnych na terenie całego kraju kilkuset tysięcy publikacji naukowych za pomocą specjalnych terminali. Dzięki systemowi elektronicznych wypożyczeń międzybibliotecznych mają Państwo możliwość natychmiastowego dostępu do współczesnych publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy z poszanowaniem zapisów prawa autorskiego.

Zapraszamy Państwa do korzystania z naszą pomocą ze zbiorów Biblioteki Narodowej.