Polecamy

Marszałek Józef Piłsudski (1867-1935). Źródło: infografika PAP

logo Opola

KTN

Wpłaty za uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez MODN w Opolu należy dokonywać przelewem na konto:

BANK MILLENNIUM

09 1160 2202 0000 0002 1740 2862

z podaniem numeru formy doskonalenia.

 

Odkryj Opole w szkole. Materiały edukacyjne

Centra egzaminacyjne

Tytuł: „Ssaki morskie – nauka i edukacja“

Obszar tematyczny: biologia i ekologia ssaków morskich

Organizator: Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego

Adresaci: uczniowie w wieku 10-18 lat

Typ szkolenia: warsztaty obejmujące zarówno wykłady jak i zajęcia praktyczne

Opis:

Szkoły letnie dla uczniów realizowane są w ramach projektu MARINE MAMMALS.

Celem szkoły letniej jest zainteresowanie Uczestników naukami ścisłymi poprzez przybliżenie im wiedzy o ssakach morskich. Uczestnicy zdobywają wiedzę o biologii i ekologii fok, morświnów i innych waleni ze szczególnym uwzględnieniem wpływu człowieka na środowisko naturalne.

W ramach warsztatów poruszone zostaną następujące tematy:

-Biologia ssaków morskich

-Przystosowania do życia w morzu

-Hałas podwodny

-Ssaki morskie i ich interakcje z rybołówstwem

-Plastik w morzu

-Zanieczyszczenia chemiczne

Rekrutacja:

Nauczyciel w imieniu danej grupy uczniów uzupełnia formularz zgłoszeniowy (do pobrania ze strony internetowej projektu) i przesyła na adres
e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. O wyniku rekrutacji decyduje uzasadnienie chęci udziału w szkole letniej zawarte w formularzu zgłoszeniowym. Zgłoszenia można przesyłać do 6 maja.

Więcej informacji na temat szkoły letniej oraz formularz zgłoszeniowy do pobrania znajdują się na stronie:

http://www.frug.ug.edu.pl/pl/projekty/projekty-realizowane/horyzont-2020/

Do pobrania:
Pobierz plik (zaproszenie na szkoły letnie_ost.pdf)zaproszenie na szkoły letnie_ost.pdf3828 kB22 Pobieranie

mikrofonySzanowni Państwo!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Karola Musioła w Opolu oraz Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu serdecznie zapraszają do udziału w kolejnej XIII edycji Festiwalu Muzycznym „Mikrofon i Ty”. Konkurs odbędzie się w dniach 22 i 23 maja 2018 r. w auli szkolnej. Planowany czas rozpoczęcia godz. 9.00.

 

Regulamin konkursu, formularz zgłoszenia oraz zgoda na udział w załączeniu. Zgłoszenie należy przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub listownie: PSP 5 z O.I., 45-267 Opole, ul. mjr Hubala 2 w terminie do 10.05.2018.

OZO

Do pobrania:
Pobierz plik (REGULAMIN KONKURSU  Ozoboty.pdf)REGULAMIN KONKURSU Ozoboty.pdf717 kB59 Pobieranie
Pobierz plik (zalacznik1_oswiadczenie OZOBOTY.pdf)zalacznik1_oswiadczenie OZOBOTY.pdf516 kB34 Pobieranie

 Za nami pierwsza bardzo udana edycja programu Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej.
Zapraszamy na następną.

Czym jest fonoholizm? Jak przedstawia się to zjawisko w świetle badań pt. „Nałogowe korzystanie z telefonów komórkowych”? O co należy zadbać, aby wychowywać i edukować w kierunku świadomego korzystania z telefonów komórkowych?
Na te i inne pytania odpowie dr Maciej Dębski, reprezentujący Uniwersytet Gdański oraz Fundację Dbam o Mój Z@sięg, podczas spotkania z Rodzicami uczniów oraz Nauczycielami.
Serdecznie zapraszamy Rodziców i Nauczycieli na wykład, który odbędzie się w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu w dniu 26 kwietnia 2018 r., w godz. 16.00-18.00.
Zapisy poprzez stronę internetową: www.modn.opole.pl
Koszt: 100zł

zapisy

Do pobrania:
Pobierz plik (Fonoholizm.pdf)Fonoholizm.pdf280 kB53 Pobieranie

Szanowni Państwo,

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) we współpracy z Ministerstwem Finansów zaprasza szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadpodstawowe, a także biblioteki publiczne, do udziału w międzynarodowej akcji Global Money Week (GMW) – Światowy Tydzień Pieniądza, której VII edycja będzie przebiegać w dniach 12-18 marca 2018 r. pod hasłem Money Matters Matter – Pieniądze się liczą. UKNF po raz czwarty podjął się roli koordynatora inicjatywy na poziomie krajowym.

Szanowni Państwo,
polecamy Państwa uwadze ciekawy konkurs „Mój chiński talent” dla uczniów szkół podstawowych i średnich organizowany przez Instytut Konfucjusza w Opolu.

We wtorek 6 marca 2018 roku Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli zaprasza na warsztaty dla nauczycieli historii i wiedzy o społeczeństwie „Literatura non-fiction na lekcjach historii i wos”.
Warsztaty to próba oceny możliwości wykorzystania tekstów reporterskich w nauczaniu historii i wiedzy o społeczeństwie, reportażu literackiego jako źródła, pretekstu do rozmowy lub ilustracji lekcji. W ramach warsztatów zostaną przywołane teksty klasyków polskiego reportażu oraz nominowanych i laureatów Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki.
Warsztat poprowadzą konsultanci naszego ośrodka: Janusz Berdzik i Grzegorz Pielak.
Zapisy wyłącznie przez stronę internetową MODN w Opolu.
W razie pytań prosimy o kontakt z kierownikiem kursu konsultantem Grzegorzem Pielakiem (77-474-00-86, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
Pełna informacja o kursie znajduje się na naszej stronie internetowej:

https://www.modn.opole.pl/naszaoferta/oferta-modn-2017-2018/edukacja-humanistyczna/edukacja-historyczna-i-obywatelska/379-89-literatura-non-fiction-na-lekcjach-historii-i-wos.html?date=2018-03-06-15-00

Do 28 lutego 2018 roku Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu przyjmuje zgłoszenia do udziału w III edycji kursu nadającego uprawnienia do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy.
Kurs skierowany jest do nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych prowadzących w ramach swoich specjalności zajęcia z zakresu pomocy przedmedycznej, czyli m. in. do nauczycieli edukacji dla bezpieczeństwa, techniki, wychowania fizycznego, nauczania wczesnoszkolnego, prowadzących zajęcia w zakresie udzielania pierwszej pomocy w ramach projektów i programów edukacyjnych.
Kurs został zaplanowany w dniach 16, 17, 18, 23 i 24 marca 2018 roku – odbędzie się pod warunkiem zebrania minimalnej liczby uczestników.
W razie pytań prosimy o kontakt z kierownikiem kursu konsultantem Grzegorzem Pielakiem (77-474-00-86, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
Pełna informacja o kursie znajduje się na naszej stronie internetowej:
https://www.modn.opole.pl/naszaoferta/oferta-modn-2017-2018/kursy-nadajace-uprawnienia/454-18-kurs-przygotowujacy-nauczycieli-do-prowadzenia-zajec-edukacyjnych-w-zakresie-udzielania-pierwszej-pomocy.html?date=2018-03-16-15-00