01 / 08
02 / 08
03 / 08
04 / 08
05 / 08
06 / 08
07 / 08
08 / 08

Polecamy

Marszałek Józef Piłsudski (1867-1935). Źródło: infografika PAP

Wpłaty za uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez MODN w Opolu należy dokonywać przelewem na konto:

BANK MILLENNIUM

09 1160 2202 0000 0002 1740 2862

z podaniem numeru formy doskonalenia.

 

Odkryj Opole w szkole. Materiały edukacyjne

Centra egzaminacyjne

Szanowni Państwo!

Z wielką radością i dumą informujemy, że Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu w ramach współpracy z Centrum Pozytywnej Edukacji w Warszawie został jedyną w województwie opolskim placówką, w której możecie Państwo wziąć udział w szkoleniach i uzyskać certyfikaty realizatorów programów:

Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej – program profilaktyki uniwersalnej i promocji zdrowia, w zakresie psychologii pozytywnej, kształtowania optymistycznego stylu wyjaśniania zdarzeń oraz cech charakteru istotnych dla zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Przyjaciele Zippiego – międzynarodowy program promocji zdrowia i profilaktyki, rekomendowany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA), Krajowe Biuro Przeciwdziałania Narkomanii (KBPN), Instytut Psychiatrii i Neurologii (IPiN) oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji, a tym samym przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Zdrowia.

Trenerem rekomendowanym do prowadzenia kursów certyfikujących dla realizatorów z ramienia MODN i CPE jest Bożena Grębowiec – konsultant MODN w Opolu.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

               77 454 50 87

Zapraszamy Państwa do współpracy i udziału w szkoleniach!

Szanowni Państwo,

z ogromną przyjemnością informujemy Państwa, że Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli został instytucją partnerską systemu Academica. Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna Academica jest innowacyjnym narzędziem pozwalającym na udostępnienie w bibliotekach i instytucjach edukacyjnych na terenie całego kraju kilkuset tysięcy publikacji naukowych za pomocą specjalnych terminali. Dzięki systemowi elektronicznych wypożyczeń międzybibliotecznych mają Państwo możliwość natychmiastowego dostępu do współczesnych publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy z poszanowaniem zapisów prawa autorskiego.

Zapraszamy Państwa do korzystania z naszą pomocą ze zbiorów Biblioteki Narodowej.

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

Szanowne Państwo Nauczycielki i Nauczyciele,

 Zapraszamy na warsztaty kompetencji międzykulturowych „Cały świat w klasie”, które odbędą się w dn. 08.12.2018, godz. 9.00 – 16.00 w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu. Szkolenie jest bezpłatne, realizowane na zamówienie Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego w ramach projektu nr 6/8-2017/OG-FAMI pt. „Razem dla integracji”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.

Zasadniczym celem szkolenia jest przygotowanie nauczycieli i szkoły do pracy z dzieckiem cudzoziemskim poprzez rozwijanie umiejętności, które pozwolą skutecznie radzić sobie w szkole różnorodnej kulturowo. Nie ulega wątpliwości, że tylko odpowiednio przygotowani nauczyciele mogą pomóc dzieciom i młodzieży z innych kręgów kulturowych w adaptacji kulturowej i integracji społecznej, wykształcić u polskich i cudzoziemskich uczniów takie umiejętności psychospołeczne, które będą pomocne w szeroko rozumianym dialogu kulturowym, w refleksji nad naturą uprzedzeń i przyczynami dyskryminacji.

Szkolenie obejmuje 7 godzin dydaktycznych, jest bezpłatne i skierowane do nauczycieli wszystkich typów szkół i pracujących na terenie województwa opolskiego.

 Termin przyjmowania zgłoszeń upływa w dn. 05.12.2018

 Program i harmonogram warsztatów znajduje się w załączeniu.

Do pobrania:
Pobierz plik (załącznik 1.jpg)załącznik 1.jpg311 kB32 Pobieranie
Pobierz plik (załącznik 2.jpg)załącznik 2.jpg214 kB36 Pobieranie

Fundacja BIT MASTERS zaprasza szkoły z województwa opolskiego do udziału w projekcie ogólnopolskiego turnieju wiedzy o finansach i ekonomii „Sukces Na Bank”. Turniej skierowany dla szkół średnich- liceów i techników jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Do udziału w turnieju zaprasza się pięcioosobowe reprezentacje szkolne pod nadzorem i opieką nauczyciela. Prezentacje szkół prosimy rejestrować przez stronę www.sukcesnabank.pl
do 17 grudnia. Na stronie internetowej projektu znajdują się wszystkie niezbędne informacje na temat kursu oraz regulamin i materiały edukacyjne służące do przygotowania się do turnieju. Szkoły otrzymają materiały promocyjne i informacyjne.

„Sukces Na Bank” to projekt edukacyjny, którego zaletą jest atrakcyjna formuła. Ostatni etap projektu- po internetowym i regionalnym- rozgrywany będzie w formie teleturnieju, emitowanego na antenie Telewizji Polskiej. Laureaci turnieju zostaną nagrodzeni wartościowymi nagrodami rzeczowymi. „Sukces Na Bank” to nie tylko ciekawa propozycja dla uczniów, ale także dla nauczycieli, którzy będą opiekunami szkolnych reprezentacji.

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

Szanowni Państwo Nauczycielki i Nauczyciele

Zapraszamy na warsztaty kompetencji międzykulturowych „Cały świat w klasie”, które odbędą się w dn. 08.12.2018, godz. 9.00 – 16.00 w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu.

Szkolenie jest bezpłatne, realizowane na zamówienie Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego w ramach projektu nr 6/8-2017/OG-FAMI pt. „Razem dla integracji”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.

Zasadniczym celem szkolenia jest przygotowanie nauczycieli i szkoły do pracy z dzieckiem cudzoziemskim poprzez rozwijanie umiejętności, które pozwolą skutecznie radzić sobie w szkole różnorodnej kulturowo. Nie ulega wątpliwości, że tylko odpowiednio przygotowani nauczyciele mogą pomóc dzieciom i młodzieży z innych kręgów kulturowych w adaptacji kulturowej i integracji społecznej, wykształcić u polskich i cudzoziemskich uczniów takie umiejętności psychospołeczne, które będą pomocne w szeroko rozumianym dialogu kulturowym, w refleksji nad naturą uprzedzeń i przyczynami dyskryminacji.

Szkolenie obejmuje 7 godzin dydaktycznych, jest bezpłatne i skierowane do nauczycieli wszystkich typów szkół i pracujących na terenie województwa opolskiego.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa w dn. 05.12.2018 r.

Program i harmonogram warsztatów w załączniku.

zapisy

VI Opolska Konferencja Nauczycieli Wychowania Fizycznego - „Nowatorskie formy aktywności fizycznej w szkole. Wykorzystanie nowoczesnych technologii w celu monitorowania i planowania aktywności fizycznej”

Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli zaprasza nauczycieli wychowania fizycznego (wszystkie etapy edukacyjne) z terenu całego województwa opolskiego do udziału w VI Opolskiej Konferencji Nauczycieli Wychowania Fizycznego. Konferencja odbędzie w ramach grantów Opolskiego Kuratora Oświaty w piątek 30 listopada 2018 roku, w godzinach 8.30 do 14.30.

Gościem specjalnym konferencji będzie dr hab. Dorota Groffik, profesor Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, która wygłosi wykład „Zastosowanie platformy internetowej Indares w programie szkolnego wychowania fizycznego". Celem wystąpienia będzie przedstawienie możliwości wykorzystania platformy Indares (International Database for Research and Educational Support) w programie szkolnego wychowania fizycznego na różnych etapach edukacji, ze szczególnym uwzględnieniem diagnozy ucznia i/lub klasy przez nauczyciela, jak również realizacji wybranych treści edukacji zdrowotnej.

Doktor Ryszard Marcinów, pracownik naukowy Politechniki Opolskiej, przedstawi zagadnienie „Ocena i monitorowanie wybranych komponentów sprawności fizycznej w wychowaniu fizycznym i sporcie. Jarosław Cieśliński, nauczyciel wychowania fizycznego i dyrektor PSP nr 11 w Opolu, w swoim wystąpieniu rozważy problem „Smartfon – szansa czy zagrożenie?”. Konsultant MODN w Opolu, znakomity rowerzysta Janusz Berdzik, bazując na swoich podróżniczych doświadczeniach wygłosi wykład „Edge Touring – przykład możliwości w szkolnej turystyce rowerowej”. Na zakończenie zaplanowany jest panel „Każdy ma w sobie mistrza – rola i znaczenie mediów w kreowaniu wizerunku oraz wzmocnienia pozytywnej postawy w treningu młodego ucznia-sportowca”.

Konferencja odbędzie się w auli Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu (ul. Powstańców Śląskich 19, budynek A, III piętro). Udział w konferencji jest bezpłatny.

Zgłoszenia wyłącznie przez formularz internetowy dostępny na naszej stronie www (https://www.modn.opole.pl/granty/636-vi-opolska-konferencja-nauczycieli-wychowania-fizycznego-nowatorskie-formy-aktywnosci-fizycznej-w-szkole-wykorzystanie-nowoczesnych-technologii-w-celu-monitorowania-i-planowania-aktywnosci-fizycznej.html?date=2018-11-30-09-00).

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele Szkół i Przedszkoli!

Serdecznie zapraszamy na szkolenie z zakresu doskonalenia ponadprzedmiotowego na temat:

Zasady konstruowania kwestionariusza ankiety i sporządzania raportu (nr 149 w ofercie MODN),

podczas którego zapoznamy Państwa z rodzajami ankiet, różnicą między kwestionariuszem ankiety a kwestionariuszem wywiadu, zasadami i etapami budowy kwestionariusza ankiety, jej elementami składowymi, kolejnością, strategią i rodzajami pytań w kwestionariuszu ankiety, najczęściej popełnianymi błędami w konstruowaniu kwestionariusza ankiety oraz sposobami sporządzania raportu. Wiedza i umiejętności, które Państwo nabędą, pozwolą sprawnie przeprowadzić ewaluację w Państwa placówce oświatowej.

Nabór trwa do 26 listopada 2018 roku, zaś zajęcia odbędą się 30 listopada 2018 roku (w piątek) w godzinach od 15.00 do 19.00.

Serdecznie zapraszamy do zapisywania się za pośrednictwem kalendarza MODN!

Szanowni Państwo Dyrektorzy i Wicedyrektorzy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych!

Serdecznie zapraszamy na kurs realizowany w ramach Grantu Opolskiego Kuratora Oświaty Prawo oświatowe bez tajemnic – efektywny nadzór w kontekście oceny pracy nauczyciela”, podczas którego:

  • dokonana zostanie analiza wskaźników oceny pracy nauczycieli, które odnoszą się do poziomu spełniania poszczególnych kryteriów oceny na określonych stopniach awansu zawodowego z uwzględnieniem zadań nauczycieli, specjalistów i wychowawców,
  • przedstawione będą niezbędne rozwiązania, które powinny znaleźć się w regulaminie oceny pracy nauczycielaechniki dokumentowania wyników nadzoru pedagogicznego w zakresie oceny pracy nauczycieli.

Kurs realizowany będzie w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu w dwóch dniach szkoleniowych w godzinach od 09.00 do 15.30.

Terminy realizacji kursu:

  1. 13 i 20 listopada 2018 r. - dyrektorzy i wicedyrektorzy ze szczególnym uwzględnieniem dyrektorów szkół zawodowych;
  2. 21 i 28 listopada 2018 r. - dyrektorzy i wicedyrektorzy ze szczególnym uwzględnieniem dyrektorów liceów ogólnokształcących;
  3. 22 i 29 listopada 2018 r. - dyrektorzy i wicedyrektorzy ze szczególnym uwzględnieniem dyrektorów przedszkoli;
  4. 26 listopada i 3 grudnia 2018r . - dyrektorzy i wicedyrektorzy ze szczególnym uwzględnieniem dyrektorów szkół podstawowych.

Kierownik kursu: Jadwiga Trzęsowska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 604 416 805

Serdecznie zapraszamy do zapisywania się za pośrednictwem kalendarza MODN.