01 / 08
02 / 08
03 / 08
04 / 08
05 / 08
06 / 08
07 / 08
08 / 08

plakat19 20

Wpłaty za uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez MODN w Opolu należy dokonywać przelewem na konto:

BANK MILLENNIUM

09 1160 2202 0000 0002 1740 2862

z podaniem numeru formy doskonalenia.

Formularz do faktury

Odkryj Opole w szkole. Materiały edukacyjne

Centra egzaminacyjne

Ogłoszenie wyników pierwszego etapu Konkursu Wiedzy o Republice Czeskiej

Nie dysponujemy już żadnymi wolnymi miejscami na zajęciach otwartych z Jeffem Hamblenem w dn. 16.12.2019r

Szanowni Państwo,
Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu wspierając realizację podstawy programowej w zakresie kształtowania postaw ciekawości, tolerancji, otwartości wobec innych kultur organizuje bezpłatne zajęcia otwarte z języka angielskiego dla młodzieży szkolnej. W czasie naszych zajęć uczniowie będą doskonalić swoje umiejętności rozumienia ze słuchu z języka angielskiego w związku z faktem, iż zajęcia prowadzi „native speaker”: Pan Jeff Hamblen- Amerykanin.
Serdecznie zapraszamy nauczycieli języka angielskiego wraz z uczniami klas VII, VIII oraz szkół ponadpodstawowych do udziału w ww. zajęciach.
Proponujemy następujący termin , tematy zajęć oraz prowadzącego:
Termin: 16.12.2019 ( poniedziałek) godz. 10.00-11.30 Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu, ul. Powstańców Śl. 19

Tematy:

1.American holidays ( customs and traditions)/ Amerykańskie Święta ( zwyczaje i tradycje).
2.California ( state’s history, nature&influence on American culture)/ Kalifornia ( historia stanu, przyroda i wpływ na kulturę amerykańską

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczna jest rejestracja elektroniczna: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Serdecznie zapraszamy!

 

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Karola Musioła w Opolu oraz Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu serdecznie zapraszają do udziału w XIV edycji Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej pod hasłem: „Śpiewajmy razem”. Konkurs odbędzie się w dniach 24 i 25 lutego 2020 r. w auli szkolnej. Planowany czas rozpoczęcia godz. 9.00.

Regulamin konkursu, formularz zgłoszenia oraz zgoda na udział w załączeniu. Zgłoszenie należy przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub listownie: PSP 5
z O.I., 45-267 Opole, ul. mjr. Hubala 2 w terminie do 03.02.2020.

Zapraszamy przedstawicieli szkół, placówek edukacyjnych, instytucji kultury, organizacji pozarządowych oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w bezpłatnych warsztatach Ogólnopolskiej Sieci Dydaktyki Cyfrowej, projektu współfinansowanego ze środków MKiDN z programu edukacji kulturalnej. Wprowadzą one uczestników w tematykę realizacji projektów edukacyjnych z pomocą technologii cyfrowych (w tym Virtual Reality na podstawie filmu VR „Jagiełło vs Jungingen. Walka o wszystko”).

Warsztaty odbędą się we wtorek 3 grudnia 2019 roku w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu, w budynku „B”, sala 108.

Więcej informacji; zapisz się:

https://modn.opole.pl/naszaoferta/oferta-modn-2019-2020/doskonalenie-ponadprzedmiotowe/829-ogolnopolska-siec-dydaktyki-cyfrowej.html

Marszałplakatek Województwa Opolskiego zaprasza drużyny młodzieży ze szkół ponadpodstawowych z województwa opolskiego do wzięcia udziału w „Konkursie Wiedzy o Republice Czeskiej”.

Do wygrania atrakcyjne nagrody - drużyny, które zajmą dwa pierwsze miejsca zaprosimy na zorganizowane wyjazdy do Czech.

Nowa odsłona tegorocznej edycji konkursu zakłada dwa etapy eliminacji:

  1. Test wiedzy o Republice Czeskiej Prezentację pod hasłem „Weekend po sąsiedzku – prezentacja najciekawszego turystycznie regionu w Republice Czeskiej”

Zgłoszenia wraz z wypełnioną kartą pytań proszę przekazać osobiście lub listownie do dnia 18 grudnia br. na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego

Departament Współpracy z Zagranicą i Promocji Regionu

  1. Żeromskiego 3, 46-020 Opole

Karty zgłoszeniowe, zestawy pytań oraz szczegółowy regulamin konkursu można pobrać ze strony www.opolskie.pl

Niech wygra najlepsza drużyna!

Do pobrania:
Pobierz plik (Karta zgłoszenia grupy z pytaniami.pdf)Karta zgłoszenia grupy z pytaniami.pdf783 kB62 Pobieranie
Pobierz plik (Karta zgłoszenia ucznia.pdf)Karta zgłoszenia ucznia.pdf784 kB44 Pobieranie
Pobierz plik (Regulamin Konkursu Wiedzy o Republice Czeskiej.pdf)Regulamin Konkursu Wiedzy o Republice Czeskiej.pdf828 kB69 Pobieranie
Pobierz plik (Terminarz konkursu 2019.pdf)Terminarz konkursu 2019.pdf893 kB44 Pobieranie

warsztaty plakat DruchMiejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu i Druch Studio Gallery w Trenton (New Jersey  w USA) od 2012 roku organizują na terenie Opola i województwa opolskiego warsztaty plastyczne dla nauczycieli i uczniów pod hasłem „Akademia karykatury". W tym roku warsztaty dla nauczycieli odbędą się w czwartek 28 listopada 2019 roku w siedzibie MODN w Opolu, ul. Powstańców Śląskich 19.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapisy: https://www.modn.opole.pl/naszaoferta/oferta-modn-2019-2020/edukacja-artystyczna/820-jak-ciekawie-uczyc-rysunku-akademia-karykatury.html

Organizujemy również warsztaty dla uczniów. Tym razem odbędą się one w Publicznej Szkole Podstawowej nr 11 w Opolu.

Serdecznie zapraszam dyrektorów, wicedyrektorów szkół ponadpodstawowych na szkolenie w dniu 13 listopada 2019 r. dotyczące zasad i analizy przygotowywanych statutów.

Halina Bilik

zapisy

Zapraszamy  uczniów szkół ponadpodstawowych na zajęcia  przygotowujące do matury z języka polskiego.

Zajęcia, prowadzone przez Panią Joannę Raźniewską, odbywać się będą w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu, ul. Powstańców Śl. 19  według poniższego harmonogramu:

Pierwsze warsztaty w ramach Forum w tym roku odbędą się w drugiej połowie listopada w Zespole Placówek Edukacyjnych w Dobrodzieniu.

Kolejne planowane spotkania odbędą się już w roku 2020 w następujących placówkach:

  • ZSS w Brzegu w drugiej połowie stycznia,
  • ZSS w Opolu w lutym,
  • ZSS w Praszce w marcu,
  • SOSW w Grodkowie w kwietniu,
  • SOSW w Kluczborku w maju.

Szczegółowy program ukaże się w zakładce aktualne szkolenia na naszej stronie www.