01 / 08
02 / 08
03 / 08
04 / 08
05 / 08
06 / 08
07 / 08
08 / 08

plakat19 20

Wpłaty za uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez MODN w Opolu należy dokonywać przelewem na konto:

BANK MILLENNIUM

09 1160 2202 0000 0002 1740 2862

z podaniem numeru formy doskonalenia.

Formularz do faktury

Odkryj Opole w szkole. Materiały edukacyjne

Centra egzaminacyjne

Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu zaprasza na szkolenie dla nauczycieli chcących uzyskać lub przedłużyć ważność kwalifikacji niezbędnych do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Kurs odbędzie się w dniach 17, 18, 19, 24, 25 i 26 kwietnia 2020 roku w siedzibie Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu. Obejmuje 35 godzin wykładów oraz ćwiczeń i kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym.

Szanowni Państwo Nauczyciele muzyki i plastyki w szkole podstawowej (w klasach I – VIII)

Serdecznie zapraszamy na praktyczne szkolenie z zakresu edukacji artystycznej, które odbędzie się 4 lutego br. Podczas zajęć będą analizowane utwory muzyczne pod kątem rytmiki, melodyki, dynamiki czy artykulacji. Uczestnicy poznają ponadto różne możliwości ukazania poznanych elementów dzieła muzycznego za pomocą wybranych technik plastycznych.

zapisy

Ogłoszenie wyników pierwszego etapu Konkursu Wiedzy o Republice Czeskiej

Nie dysponujemy już żadnymi wolnymi miejscami na zajęciach otwartych z Jeffem Hamblenem w dn. 16.12.2019r

Szanowni Państwo,
Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu wspierając realizację podstawy programowej w zakresie kształtowania postaw ciekawości, tolerancji, otwartości wobec innych kultur organizuje bezpłatne zajęcia otwarte z języka angielskiego dla młodzieży szkolnej. W czasie naszych zajęć uczniowie będą doskonalić swoje umiejętności rozumienia ze słuchu z języka angielskiego w związku z faktem, iż zajęcia prowadzi „native speaker”: Pan Jeff Hamblen- Amerykanin.
Serdecznie zapraszamy nauczycieli języka angielskiego wraz z uczniami klas VII, VIII oraz szkół ponadpodstawowych do udziału w ww. zajęciach.
Proponujemy następujący termin , tematy zajęć oraz prowadzącego:
Termin: 16.12.2019 ( poniedziałek) godz. 10.00-11.30 Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu, ul. Powstańców Śl. 19

Tematy:

1.American holidays ( customs and traditions)/ Amerykańskie Święta ( zwyczaje i tradycje).
2.California ( state’s history, nature&influence on American culture)/ Kalifornia ( historia stanu, przyroda i wpływ na kulturę amerykańską

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc konieczna jest rejestracja elektroniczna: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Serdecznie zapraszamy!

 

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Karola Musioła w Opolu oraz Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu serdecznie zapraszają do udziału w XIV edycji Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej pod hasłem: „Śpiewajmy razem”. Konkurs odbędzie się w dniach 24 i 25 lutego 2020 r. w auli szkolnej. Planowany czas rozpoczęcia godz. 9.00.

Regulamin konkursu, formularz zgłoszenia oraz zgoda na udział w załączeniu. Zgłoszenie należy przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub listownie: PSP 5
z O.I., 45-267 Opole, ul. mjr. Hubala 2 w terminie do 03.02.2020.

Zapraszamy przedstawicieli szkół, placówek edukacyjnych, instytucji kultury, organizacji pozarządowych oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w bezpłatnych warsztatach Ogólnopolskiej Sieci Dydaktyki Cyfrowej, projektu współfinansowanego ze środków MKiDN z programu edukacji kulturalnej. Wprowadzą one uczestników w tematykę realizacji projektów edukacyjnych z pomocą technologii cyfrowych (w tym Virtual Reality na podstawie filmu VR „Jagiełło vs Jungingen. Walka o wszystko”).

Warsztaty odbędą się we wtorek 3 grudnia 2019 roku w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu, w budynku „B”, sala 108.

Więcej informacji; zapisz się:

https://modn.opole.pl/naszaoferta/oferta-modn-2019-2020/doskonalenie-ponadprzedmiotowe/829-ogolnopolska-siec-dydaktyki-cyfrowej.html

Marszałplakatek Województwa Opolskiego zaprasza drużyny młodzieży ze szkół ponadpodstawowych z województwa opolskiego do wzięcia udziału w „Konkursie Wiedzy o Republice Czeskiej”.

Do wygrania atrakcyjne nagrody - drużyny, które zajmą dwa pierwsze miejsca zaprosimy na zorganizowane wyjazdy do Czech.

Nowa odsłona tegorocznej edycji konkursu zakłada dwa etapy eliminacji:

  1. Test wiedzy o Republice Czeskiej Prezentację pod hasłem „Weekend po sąsiedzku – prezentacja najciekawszego turystycznie regionu w Republice Czeskiej”

Zgłoszenia wraz z wypełnioną kartą pytań proszę przekazać osobiście lub listownie do dnia 18 grudnia br. na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego

Departament Współpracy z Zagranicą i Promocji Regionu

  1. Żeromskiego 3, 46-020 Opole

Karty zgłoszeniowe, zestawy pytań oraz szczegółowy regulamin konkursu można pobrać ze strony www.opolskie.pl

Niech wygra najlepsza drużyna!

Do pobrania:
Pobierz plik (Karta zgłoszenia grupy z pytaniami.pdf)Karta zgłoszenia grupy z pytaniami.pdf783 kB96 Pobieranie
Pobierz plik (Karta zgłoszenia ucznia.pdf)Karta zgłoszenia ucznia.pdf784 kB88 Pobieranie
Pobierz plik (Regulamin Konkursu Wiedzy o Republice Czeskiej.pdf)Regulamin Konkursu Wiedzy o Republice Czeskiej.pdf828 kB113 Pobieranie
Pobierz plik (Terminarz konkursu 2019.pdf)Terminarz konkursu 2019.pdf893 kB82 Pobieranie

warsztaty plakat DruchMiejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu i Druch Studio Gallery w Trenton (New Jersey  w USA) od 2012 roku organizują na terenie Opola i województwa opolskiego warsztaty plastyczne dla nauczycieli i uczniów pod hasłem „Akademia karykatury". W tym roku warsztaty dla nauczycieli odbędą się w czwartek 28 listopada 2019 roku w siedzibie MODN w Opolu, ul. Powstańców Śląskich 19.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapisy: https://www.modn.opole.pl/naszaoferta/oferta-modn-2019-2020/edukacja-artystyczna/820-jak-ciekawie-uczyc-rysunku-akademia-karykatury.html

Organizujemy również warsztaty dla uczniów. Tym razem odbędą się one w Publicznej Szkole Podstawowej nr 11 w Opolu.

Serdecznie zapraszam dyrektorów, wicedyrektorów szkół ponadpodstawowych na szkolenie w dniu 13 listopada 2019 r. dotyczące zasad i analizy przygotowywanych statutów.

Halina Bilik

zapisy