01 / 08
02 / 08
03 / 08
04 / 08
05 / 08
06 / 08
07 / 08
08 / 08

plakat19 20

Wpłaty za uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez MODN w Opolu należy dokonywać przelewem na konto:

BANK MILLENNIUM

09 1160 2202 0000 0002 1740 2862

z podaniem numeru formy doskonalenia.

Formularz do faktury

Odkryj Opole w szkole. Materiały edukacyjne

Centra egzaminacyjne

W imieniu Organizatora, Centrum Europejskiego Natolin oraz zamiejscowego oddziału CEN - Instytutu Europejskiego w Łodzi, jak również partnerów projektu (m.in. Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum Tradycji Niepodległościowych, Łódzki Kurator Oświaty, Instytut Historii Uniwersytetu Łódzkiego), zapraszamy do zgłaszania się w konkursach i turnieju debat objętych projektem RODEH Regionalny Ośrodek Dialogu i Edukacji Historycznej. Niniejszy projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej  w ramach zadania publicznego: „Program pomocy wybitnie uzdolnionym uczniom”  w roku 2017. Zgłoszenia potwierdzające wolę udziału danej szkoły/placówki planowane są do dnia 12 października 2017 r (zgłoszenia dokonywane są za pomocą strony www projektu oraz adresu email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Wszelkie szczegóły dostępne są na stronie projektu http://rodeh.ie.lodz.pl (zakładka konkursy i turnieje).

Nagrody

Rzeczowe - dla uczniów oraz reprezentowanych szkół/placówek (m.in sprzęt elektroniczny, gry komputerowe);

Udział uczniów i nauczycieli w bezpłatnej Akademii Wiedzy i Umiejętności RODEH 2017 (w tym zajęcia  m.in. na Uniwersytecie Łódzkim, w IPN-oddział w Łodzi, Muzeach oraz Instytucie Europejskim) - Organizator pokrywa wszystkie koszty udziału i pobytu uczniów jak i opiekunów;

Dodatkowo szkoła/placówka/jednostka oświatowa, którą reprezentują zwycięzcy konkursów/turnieju, jak również jednostka, której uczniowie wzięli aktywny udział w każdym typie konkursu RODEH, tj. przedłożyli prace konkursowe oraz wzięli udział w turnieju debat (niezależnie od wyniku) otrzyma: 

 a) możliwość skorzystania z bezpłatnych warsztatów dla kadry zarządzającej i/lub wyznaczonych pracowników/nauczycieli w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych i pisania wniosków (unijnych,  EOG, krajowych) wraz z ewentualną konsultacją wniosku, do końca roku szkolnego 2017/2018

 LUB

 b) wsparcie merytoryczne/organizacyjne, jak i finansowe  (w postaci zakupu niezbędnych towarów, usług itd.), w zakresie organizacji 1 wybranego wydarzenia o charakterze edukacyjnym,  dydaktycznym, kulturalnym lub naukowym w obszarze kształtowania, promowania wiedzy historycznej, regionalnej, patriotycznej lub europejskiej, realizowanego do końca roku szkolnego 2017/2018.

 Decyzja o wyborze formuły ww. nagrody odbędzie się w konsultacji z kierownikiem/dyrektorem danej szkoły/placówki/ jednostki oświatowej.

  Możliwe formy uczestnictwa:

 - Konkurs na artykuł ŚLADAMI I I II WOJNY ŚWIATOWEJ W REGIONACH;

 - Konkurs dla 4-osobowych zespołów na zaprojektowanie kreatywnych zadań do gry miejskiejMIEJSKA PRZESTRZEŃ – SKARBNICĄ EDUKACJI, PAMIĘCI I PRZYGODY, z wykorzystaniem nowych technologii (najlepszy scenariusz zostanie zrealizowany);

 - Turniej debat oksfordzkich dla 4-osobowych zespołów (wraz z bezpłatnymi warsztatami  historycznymi dla uczniów w siedzibie szkoły/placówki oraz bezpłatnymi warsztatami w zakresie prowadzenia debaty publicznejHISTORIA W SŁOWIE ZAMKNIĘTA . 

Dana szkoła/placówka może wziąć udział we wszystkich typach konkursów, zwiększając szanse na wygraną, z zastrzeżeniem, iż do każdego typu konkursu musi się zgłosić inna grupa uczniów.