Rekrutacja zakończona!

Szanowni Państwo!

 Zapraszamy do udziału w 55 godz. bezpłatnych warsztatach przygotowujących do prowadzenia zajęć z uczniami w klasach IV-VI według programu profilaktyczno- wychowawczego „Spójrz Inaczej”.

Szkolenie przeprowadzone będzie z dotacji Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA) na rok 2019 – Projekt: „Program <Spójrz inaczej> podstawą działań profilaktyczno-wychowawczych w zreformowanej szkole podstawowej” – Szkolenia realizatorów programu w klasach IV-VI.

 

Realizator szkolenia: Stowarzyszenie Psychoprofilaktyki „Spójrz inaczej”,

Prowadzący: trener „Spójrz Inaczej”, Andrzej Kołodziejczyk

 

Terminy szkolenia:

25-27.04.2019r. w godzinach od 9.00-16.00 w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu ul. Powstańców Śl. 19,

 16-17.05.2019r. w godzinach od 8.00-15.00: w Publicznej Szkole Podstawowej nr 15 w Opolu, ul. Małopolska 20,

18.05.2019r. w godzinach od 9.00-16.00: w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu ul. Powstańców Śl.19,

Koordynacja:

Bożena Grębowiec

Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu

tel. 77 454 50 87, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Ilość miejsc jest ograniczona do 13 osób, decyduje kolejność zgłoszeń (" w pierwszej kolejności  przyjmowane będą zgłoszenia osób ze szkół podstawowych  objętych  wsparciem metodycznym MODN).

Celem Programu „Spójrz Inaczej” jest kształtowanie osobowości dzieci i rozwijanie ich umiejętności radzenia sobie z różnymi trudnymi sytuacjami i problemami, mogącymi w przyszłości powodować sięganie po alkohol, narkotyki i inne szkodliwe dla zdrowia substancje. Obejmuje on rozwijanie pozytywnego obrazu siebie, rozumienie i wyrażanie uczuć, umiejętności konstruktywnego funkcjonowania w grupie i kontaktowania się z innymi, podejmowania decyzji, w tym decyzji zdrowotnych i odpowiedzialności za własne zdrowie.

 

Zajęcia obejmują:

  1. Pogłębianie umiejętności kontaktu z uczniami (kontaktu indywidualnego i z grupą: kierowanie klasą, radzenie sobie z dyscypliną.
  2. Praktyczne poznanie programu „Spójrz Inaczej” oraz stosowanych w nim metod pracy – poprzez adaptację i symulację scenariuszy zajęć (wykonywanie ich w grupie warsztatowej) z klasami wg programu „Spójrz Inaczej” oraz prowadzenie i obserwację zajęć prowadzonych bezpośrednio z uczniami.
  1. Zajęcia warsztatowe z zakresu profilaktyki eksperymentowania przez młodzież ze środkami uzależniającymi, obejmujące: porządkowanie wiedzy nt. działania środków uzależniających, mechanizmów uzależnienia, roli szkoły i nauczycieli w zmniejszaniu czynników ryzyka zażywania środków psychoaktywnych oraz praktyczne poznanie i przećwiczenie scenariuszy zajęć profilaktycznych nt. uzależnień dla uczniów.

Zaświadczenia o ukończeniu szkolenia i przygotowaniu do realizacji programu „Spójrz Inaczej” zostaną wystawione przez Ośrodek Szkolenia Nauczycieli „Spójrz Inaczej” w Starachowicach – uczestnicy otrzymają je na zakończenie zajęć, na podstawie pełnego w nich uczestnictwa.

Informacje dodatkowe:

Uczestnikom szkolenia „Spójrz Inaczej” realizowanego z dotacji PARPA zapewniamy:

  • podręczniki „Spójrz Inaczej” ze scenariuszami zajęć w klasach,
  • materiały szkoleniowe w wersji papierowej,
  • bezpłatne konsultacje telefoniczne lub mailowe na etapie wdrażania zajęć z uczniami w klasach,
  • bezpłatny udział w 5 godzinnych superwizjach – termin do ustalenia,
  • catering w czasie szkolenia: jeden gorący posiłek (obiad) oraz serwis kawowy (w czasie superwizji tylko serwis kawowy).

 

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o wypełnienie i podpisanie załączonego formularza zgłoszeniowego i złożenie go w sekretariacie MODN w Opolu lub zeskanowanie i wysłanie mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Do pobrania:
Pobierz plik (Spójrzinaczej_formularz zgłoszenia.docx)Spójrzinaczej_formularz zgłoszenia.docx1129 kB364 Pobieranie