01 / 08
02 / 08
03 / 08
04 / 08
05 / 08
06 / 08
07 / 08
08 / 08

Szanowni Państwo, jako Autoryzowane Centrum Certyfikatów Pearson Test of English nr 85993, uprzejmie informujemy, że egzamin na certyfikat Pearson Test of English level 3 ( poziom B2) odbędzie się 16 czerwca 2018r. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapisywania się w terminie do 10 maja 2018r. Koszt certyfikatu wynosi 550zł, wpłaty należy uiszczać na konto MODN w Opolu nr: 09 1160 2202 0000 0002 1740 2862. Uiszczenie zapłaty do 10 maja 2018r. stanowi warunek zapisu. Serdecznie zapraszamy!

zapisy

 

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu został certyfikowanym centrum egzaminacyjnym ETS przeprowadzającym egzaminy TOEFL iBT®.

TOEFL® cieszy się ogromną popularnością w Europie Zachodniej, Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie, Australii, czy Nowej Zelandii. Jest akceptowany przez ponad 10 000 instytucji akademickich i agencji rządowych.

W swojej formule, zwanej TOEFL iBT® (internet-Based Test), TOEFL® jest najbardziej nowoczesnym z certyfikatów językowych. Zdawany w całości przed komputerem, wykorzystuje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie badań edukacyjnych i technologii komputerowych.

Test składa się z czterech części czytanie, słuchanie, mówienie i pisanie. Skala ocen testu TOEFL iBT® to 0-120 punktów. Test trwa ok. 4 godziny i zdaje się go jednego dnia, a na wyniki TOEFL® czeka się ok. 10 dni kalendarzowych. Na egzamin TOEFL®, kandydat rejestruje się samodzielnie przez Internet oraz wnosi opłatę w wysokości 205 USD za pomocą karty kredytowej lub płatniczej: https://www.ets.org/toefl/ibt/register

Poza uznawalnością przez uczelnie zagraniczne, w Polsce, uczelnie wyższe uznają egzamin TOEFL® jako zaliczenie egzaminu na koniec lektoratu lub podczas rekrutacji na studia, które wymagają znajomości języka angielskiego lub gdy zajęcia odbywają się w języku angielskim.

Egzamin TOEFL® w wersji iBT z wynikiem 87 punktów stanowi podstawę do zwolnienia kandydatów  z egzaminu doktorskiego w zakresie nowożytnego języka obcego.

Służba Cywilna uznaje certyfikat TOEFL® w postępowaniu kwalifikacyjnym a w przypadku potwierdzania kwalifikacji nauczycieli, egzamin TOEFL® jest uznawany z następującymi wynikami: podstawowa znajomość języka – z wynikiem całkowitym minimum 57 pkt, zaawansowana znajomość języka z wynikiem całkowitym minimum 87 pkt, biegła znajomość języka – z wynikiem całkowitym minimum 110 pkt

Terminy tegorocznych egzaminów, które odbędą się w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu: 24 czerwca (sobota), 26 sierpnia (sobota),  29 września (piątek) i 28 października (sobota) 2017.

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktowania się z Alicją Wujec Kaczmarek: telefon  774740086, email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zapoznania się ze stroną:

http://www.etsglobal.org/Pl/Pol/Testy-i-Przygotowanie/Certyfikaty-TOEFL-R/TOEFL-iBT-R

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu został certyfikowanym centrum egzaminacyjnym  przeprowadzającym egzaminy PTE GENERAL.

Egzaminy PTE General uznawane są na całym świecie przez uczelnie wyższe, pracodawców, a także krajowe władze oświatowe wielu państw jako potwierdzenie opanowania wymaganego standardu języka angielskiego.

W Polsce egzaminy PTE zwalniają z egzaminu doktorskiego w zakresie znajomości nowożytnego języka obcego, są uznawane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako potwierdzenie kwalifikacji językowych wymaganych od osób, które chcą zostać nauczycielami języka angielskiego oraz są uznawane przez Urząd Służby Cywilnej jako potwierdzenie znajomości języka angielskiego.

Certyfikat PTE uzyskany po zdaniu tego egzaminu jest jednym z honorowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i wymaganych, by uzyskać kwalifikacje do nauczania języka angielskiego na wczesnym  etapie nauczania.

Egzaminy PTE General składają się z dwóch części: egzaminu pisemnego sprawdzającego umiejętność rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstu czytanego oraz umiejętność pisania oraz egzaminu ustnego sprawdzającego umiejętność sprawnego i poprawnego komunikowania się w obcym języku.

Sesja egzaminacyjna, która odbędzie się w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu, odbędzie się w grudniu 2017 (dokładne terminy zostaną podane w późniejszym terminie). Termin rejestracji na egzamin w sesji zimowej MODN: listopad 2017r., koszt egzaminu ok. 500 zł (w zależności od kursu funta).

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktowania się z Ewą Tarnawską: telefon  774740086, email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..