01 / 08
02 / 08
03 / 08
04 / 08
05 / 08
06 / 08
07 / 08
08 / 08

Od kilku lat w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu funkcjonuje tzw.  Szkoła Doradztwa Przywarsztatowego, w ramach której w ciągu całego roku szkolnego prowadzone są zajęcia edukacyjne – lekcje otwarte i pokazowe w szkołach i placówkach oświatowych współpracujących z MODN.

Cele priorytetowe Szkoły to:

·           przygotowanie nauczycieli do realizacji założeń nowej podstawy programowej,

·           efektywniejsze wprowadzanie zmian w metodyce prowadzenia zajęć edukacyjnych,

·           wzbogacanie posiadanej wiedzy dydaktycznej nauczycieli o najnowsze treści metodyczne, pedagogiczne, psychologiczne i społeczne,

·           wykorzystanie przez nauczycieli proponowanych rozwiązań metodycznych w praktyce szkolnej.

       Koordynatorem funkcjonowania Szkoły Doradztwa Przywarsztatowego jest dr Józef Szewczyk, posiadający doświadczenie jako wieloletni doradca metodyczny, konsultant placówki doskonalenia nauczycieli oraz pracownik naukowy Uniwersytetu Opolskiego.

       Zapraszamy Państwa do udziału w zajęciach oraz do współpracy. Zajęcia pokazowe mogą bowiem odbywać się również w Państwa placówkach macierzystych. Dla nauczycieli z bogatym dorobkiem zawodowym jest to doskonała okazja do dzielenia się z innymi własnym doświadczeniem, natomiast nauczyciele o krótkim stażu mogą przygotować zajęcia pokazowe, korzystając z merytorycznego wsparcia nauczyciela doradcy bądź konsultanta.

 

Brak podkategorii
Brak podkategorii
 

Najczęściej pobierane pliki

Poznawanie siebie. (Konspekty lekcji)
„Prawdziwe szczęście” (Edukacja teatralna)
 
Powered by Phoca Download