Od kilku lat w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu funkcjonuje tzw. Szkoła Doradztwa Przywarsztatowego. Choć formuła działania Szkoły ewoluowała w miarę upływu czasu, niezmiennie kierunki jej działania były wytyczane przez cele priorytetowe, takie jak:

  • wspomaganie nauczycieli w realizacji założeń aktualnej podstawy programowej,
  • wzbogacanie posiadanej przez nich wiedzy dydaktycznej o najnowsze treści metodyczne, pedagogiczne, psychologiczne i społeczne,
  • proponowanie nauczycielom, wychowawcom, pedagogom nowych rozwiązań metodycznych oraz udzielanie im wsparcia we wprowadzaniu tych rozwiązań do własnej praktyki zawodowej.

Oferowane formy nie tylko mieszczą się w obszarze wytyczonym przez ustawodawcę w Rozporządzeniu MEN z dnia 28 maja 2019r. ws. placówek doskonalenia nauczycieli, ale poprzez swoją różnorodność często wykraczają ponad wskazane ramy.

W bieżącym roku szkolnym Opolski Kurator Oświaty powierzył zadania doradcy metodycznego w MODN dziewięciorgu osobom, które służą swoją wiedzą i doświadczeniem nauczycielom: wychowania przedszkolnego, języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, kształcenia specjalnego, religii, wychowania fizycznego i doradcom zawodowym.

Zapraszamy Państwa do udziału w proponowanych przez doradców formach szkoleniowych oraz do współpracy. Dla nauczycieli z bogatym dorobkiem zawodowym jest to doskonała okazja do dzielenia się z innymi własnym doświadczeniem, natomiast nauczyciele o krótkim stażu mogą skorzystać z merytorycznego wsparcia nauczyciela doradcy bądź konsultanta MODN.

dr Stefania Jagło
koordynator Szkoły Doradztwa Przywarsztatowego
konsultant ds. kształcenia ustawicznego
nauczycieli i doradców metodycznych

dla doradców zawodowych lub osób realizujących zadania z zakresu doradztwa zawodowego w klasach 7-8 szkoły podstawowej w szkołach ponadpodstawowych

Doradca  zawodowy: Edyta Ciecierska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

forma

tytuł, tematyka

miejsce

data

godz.

Konferencja metodyczna

Zawody i branże na opolskim rynku pracy

Politechnika Opolska, ul. Prószkowska 76, budynek 4, I piętro, sala 101

23.03.2020 r.

godz. 10.00

Konsultacje zespołowe

Metody i formy pracy na lekcji z zakresu doradztwa zawodowego

na różnych etapach edukacyjnych

MODN Opole,
ul. Powstańców Śląskich 19

Marzec /

Kwiecień

2020 r.

Konsultacje indywidualne

Tematyka konsultacji adekwatna do indywidualnych potrzeb

MODN Opole, ZSTiO w Opolu;

na bieżąco w miarę potrzeb nauczycieli