Przydatne narzędzia i adresy stron www (wybór konsultantów MODN z materiałów opracowanych przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Narzędzia IT przydatne w edukacji na odległość

  • Komunikatory z funkcją wideorozmówWhatsApp, Facebook Messenger, Skype 
  • Pletforma e-learningowa Moodle - Moodle jest aplikacją internetową pozwalającą na udostępnianie i zarządzanie kursami i ich użytkownikami. Jest najczęściej stosowanym i najbardziej popularnym w środowiskach związanych z edukacją narzędziem stworzonym do wspierania procesu kształcenia na odległość. 
  • Quizziz.com proste narzędzia do tworzenia i przeprowadzania testów on-line. 
  • epodręczniki.pl - e-materiały przeznaczone do nauki w szkołach lub do samodzielnej pracy ucznia. 
  • Office 365 Education uczniowie, studenci i nauczyciele mogą bezpłatnie korzystać z pakietu Office 365 Education zawierającego programy Word, Excel, PowerPoint i OneNote, a teraz także Microsoft Teams oraz dodatkowe narzędzia do pracy w klasie. Jednym z najlepszych komunikatorów dostępnych na rynku jest usługa Microsoft Teams. W związku z zagrożeniem ze strony koronawirusa Microsoft udostępnił usługę Teams za darmo na pół roku dla wszystkich zainteresowanych użytkowników. 
  • Dokumenty Google - pakiet składający się z edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego, programu do tworzenia prezentacji oraz narzędzia do tworzenia formularzy. Podobnie jak powyższe narzędzia, umożliwia tworzenie i udostępnianie dokumentów oraz prace zespołową nad jednym dokumentem. 

Materiały przygotowane przez Ministerstwo Cyfryzacji