Szanowni Państwo!

Poloniści, Wychowawcy, Pedagodzy, Bibliotekarze i Rodzice!

 

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszym miniprojektem pt. „Z wizytą w… opolskich instytucjach kultury”, który składa się z kilku scenariuszy lekcji zrealizowanych w cyfrowym programie Sutori.

Przygotowane przez nas materiały pozwolą Państwu wzbogacić swoją ofertę lekcji podczas zdalnego nauczania w klasach IV-VIII szkoły podstawowej.

Dodatkowo proponujemy również jeden scenariusz lekcji dla wychowawców, doradców zawodowych i pedagogów szkół ponadpodstawowych.

 

Dziękujemy wszystkim osobom oraz instytucjom, które wyraziły zgodę na wykorzystanie w naszych materiałach swoich tekstów, filmów i zdjęć:

Michałowi Rusinkowi

Sylwii Błaszczak – autorce bloga Mama w domu

Opolskiemu Teatrowi Lalki i Aktora

Olsztyńskiemu Teatrowi Lalek

Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu

 

W sposób szczególny dziękujemy Pani Magdalenie Starczewskiej z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora za wiele cennych wskazówek oraz w niezwykłe zaangażowanie się w nasz projekt.

MATERIAŁY DO LEKCJI:

  1. O kilku takich, którzy postanowili zabrać wirusowi koronę, czyli o tym, jak okiełznać własne emocje i przy okazji stworzyć teatr/książkę tunelową.
  2.  Z wizytą w… Opolskim Teatrze Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki. Czym jest teatr cieni i jak go wykonać w domu?
  3. Domowy Teatr Cieni/Lalek ma zaszczyt przedstawić… (na podstawie fragmentów „Teatrzyku Zielona Gęś" Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego).
  4. Z wizytą w… Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w Opolu. W teatrze kamishibai – „Pewna wiadomość" Hansa Christiana Andersena.

 

Życzymy satysfakcji w pracy z uczniami!

dr Stefania Jagło – konsultant MODN

Beata Tabisz-Przybyła – doradca metodyczny MODN

                                                          Jolanta Fąfrowicz – konsultant MODN

Scenariusz lekcji dla wychowawców, doradców zawodowych i pedagogów szkół ponadpodstawowych: Poznajemy siebie, rozmawiając z ludźmi w rzeczywistości online 

                                                                                    

Edyta Ciecierska – doradca metodyczny MODN