01 / 08
02 / 08
03 / 08
04 / 08
05 / 08
06 / 08
07 / 08
08 / 08

Opolski Teatr Lalki i Aktora - współpraca z nauczycielami w sezonie 2013/2014 

1) Wydarzenia stałe:

1. darmowe pokazy przedpremierowe wszystkich nowych przedstawień (zazwyczaj w przeddzień planowanej premiery) połączone z dyskusjami i spotkaniami nauczycieli z twórcami spektaklu

2. darmowe warsztaty problemowe i spotkania dla grup/klas przygotowane do wybranych przedstawień, prowadzone przez pedagog teatru (m.in. „Światełko”, „Morrison/Śmiercisyn”)

3. lekcje teatralne prowadzone przez aktorów (narodziny lalki, teatr przedmiotu, teatr cieni, maska
teatralna, charakteryzacja teatralna, zróbmy przedstawienie)

rezerwacje: Biuro Obsługi Widzów (48) 77 454 37 96, (48) 77 454 23 36

2) Współpraca z Miejskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli

1. jednorazowe oraz cykliczne warsztaty i szkolenia dla nauczycieli

2. przygotowywanie scenariuszy lekcji wybranych przedstawień (piszą nauczyciele, konsultują specjaliści z MODN)

http://www.modn.opole.pl/portal-wiedzy-modn/edukacja-teatralna.html


Osoby chętne do pisania scenariuszy przedstawień realizowanych w tym i minionym sezonie prosimy o kontakt z konsultantem MODN dr Stefanią Jagło: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 77 402 45 17 lub z pedagogiem teatru w OTLiA Alicją Morawską-Rubczak: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 661282638

3) Projekt TEATR. Poczuj to! Głównym założeniem spotkań, dyskusji i warsztatów jest traktowanie teatru jako przestrzeni wymiany emocji i doskonalenia umiejętności komunikacyjnych, poprzez wspólną aktywność i zabawę. Projekt dzieli się na czterycykle: DRAMAT W AKCJI (gimnazjaliści +), CZYTANIE-DZIAŁANIE  (rodziny), AKADEMIA RODZICA (rodzice), TEATR ABCEmocje (nauczyciele),które odnoszą się do tych samych zagadnień, poruszają podobną tematykę (świat emocji, tolerancja/inność, miłość, złość), lecz kierowane są do odbiorców w różnym wieku (dzieci, młodzież gimnazjalna, licealiści i dorośli).

Szczegóły: http://teatr-poczujto.tumblr.com/, zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


4) Klasy patronażowe to nowa propozycja OTLiA dla nauczycieli chcących bliżej współpracować z teatrem i stworzyć swoim uczniom niepowtarzalne warunki rozwoju. W ramach patronatu przewidziane są: specjalnie przygotowane warsztaty prowadzone przez pedagog teatru, aktorów i artystów współpracujących z teatrem | dyskusje po przedstawieniach | możliwość uczestniczenia w próbach | specjalnie przygotowane lekcje teatralne | promowanie aktywnych szkół/klas/nauczycieli na stronach i portalach prowadzonych przez teatr

Liczba miejsc ograniczona (patronatem objętych zostanie maksymalnie 5 klas z województwa). Zgłoszenia do 15 października 2013: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


5) Teatralne Spięcie to projekt łączący teatry i szkoły. Nauczyciele biorą udział w cyklu warsztatów organizowanych przez członków Stowarzyszenia Pedagogów Teatru przy wsparciu pracowników teatru. Prowadzący wykorzystują narzędzia teatralne oraz pokazują, jak zastosować je w praktyce. Uczestnicy poznają ideę pedagogiki teatralnej, a przede wszystkim zdobędą narzędzia do budowy warsztatu do spektaklu oraz spektaklu w szkole. Wynikiem pracy będą autorskie scenariusze, które nauczyciele wykorzystają w teatralnej pracy z młodzieżą.

23-24.11.2013 – Trudne tematy w teatrze od strony praktycznej: Morrison/Śmiercisyn – warsztaty w scenografii do spektaklu 30.11-01.12.2013 – O inscenizacji – czyli jak od pomysłu na spektakl szkolny przejść do jego realizacji

Warsztaty są darmowe, trwają po 6h dziennie, wystawiane będą zaświadczenia potwierdzające udział.

Liczba miejsc ograniczona (grupa 20-osobowa)! Zgłoszenia do 15 października 2013: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.