01 / 08
02 / 08
03 / 08
04 / 08
05 / 08
06 / 08
07 / 08
08 / 08

KTN

Szanowni Państwo,

jeżeli szukają Państwo pomysłów na twórcze wykorzystanie czasu wolnego, chcą rozwinąć swoje zainteresowania i uzdolnienia, podzielić się swoimi pasjami i doświadczeniami lub po prostu się zrelaksować i spędzić czas w miłym i inspirującym środowisku – ta oferta jest właśnie dla Państwa!

Za nami już wiele interesujących i inspirujących wydarzeń, przed nami następne ciekawe spotkania – zachęcamy do zapoznania się z nową ofertą Klubu Twórczego Nauczyciela w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu.

Najbliższe zajęcia już w poniedziałek 7 października.

Zapraszamy serdecznie!

Lp.

Data, dzień tygodnia, godzina

Temat

Prowadzący

1.

7.10.2019r.,

godz. 13.00,

poniedziałek

Ćwiczenia rozciągające, rozluźniające (strój sportowy)

Katarzyna Miernicka, doradca MODN

2.

16.10.2019r.,

godz. 10.00,

środa

Wykład i prezentacja tematyczna z cyklu „Poznaj swój świat” - Polskie sacrari militari we Włoszech

Janusz Berdzik, konsultant MODN

3.

17.10.2019r.

godz. 10.00,

czwartek

Międzynarodowy Dzień Mediacji - konferencja

Bożena Grębowiec, konsultant MODN

4.

4.11.2019r.,

 godz.13.00,

poniedziałek

Ćwiczenia wzmacniające z taśmami fitness (strój sportowy)

Katarzyna Miernicka, doradca MODN

5.

19.11.2019r., godz.12.00,

wtorek

Mindfulness, czyli na czym polega praktyka uważności – ćwiczenia praktyczne (strój sportowy)

Bożena Grębowiec, konsultant MODN

6.

21.11.2019r., godz.15.00,

czwartek

Wykład i prezentacja tematyczna z cyklu „Poznaj świat” - Jordania

Grzegorz Pielak, konsultant MODN

7.

2.12.2019r.,

godz. 13.00,

poniedziałek

Ćwiczenia  relaksacyjne (strój sportowy)

Katarzyna Miernicka, doradca MODN

8.

10.12.2019r.,

godz. 10.00,

 wtorek

Rozwiń kreatywność w sobie – techniki myślenia i działania sprzyjające rozwojowi

Bożena Grębowiec, konsultant MODN

„Nowy Jork – czyli USA dla początkujących” to temat kolejnego spotkania w ramach Klubu Twórczego Nauczyciela prowadzonego przez Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu.

Nauczyciel konsultant Grzegorz Pielak w sierpniu 2018 roku, na zaproszenie Ryszarda Drucha i jego DRUCH Studio Gallery w Trenton, New Jersey, przebywał w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. W trakcie wizyty odwiedził m. in. Waszyngton, Filadelfię, Baltimore, Atlantic City oraz Princeton. Swoją podróż zakończył w Nowym Jorku, gdzie m. in.  odwiedził klika muzeów, oglądał najlepszych tenisistów świata uczestniczących w turnieju z cyklu Wielkiego Szlema, czyli US Open, przeszedł cały High Line Park, zgubił się w Central Parku, jeździł rowerem po Piątej Alei, spacerował po centrum Harlemu, szukał muralu z portretem Lenina autorstwa Diego Rivery.

W trakcie najbliższego spotkania Klubowiczami Pan Grzegorz Pielak będzie szukał odpowiedzi na takie m.in. pytania: Czy w Nowym Jorku trzeba znać język angielski? Co to znaczy tani nocleg? Czy trudno się poruszać nowojorskim metrem? Czy każdy na pewno znajdzie coś ciekawego dla siebie? Czy faktycznie Nowy Jork to miasto, które nigdy nie zasypia?

Czekamy na Państwa 14 maja 2019 r. o godz. 15.00 w naszej siedzibie.

9 listopada 2018r. odbyły się w Klubie Twórczego Nauczyciela zajęcia z elementami jogi i relaksacji, ponadto uczestniczące w panie, oprócz technik prawidłowego i relaksującego oddychania, poznały sposoby ćwiczeń rozciągających i dla zdrowego kręgosłupa. Codzienne powtarzanie zaledwie kilku prostych ćwiczeń, połączonych z odpowiednią pozycją ciała, spokojnym wdechem i długim wydechem pomoże świetnie rozpocząć dzień i przynieść ulgę wieczorem, po jego zakończeniu. Te ćwiczenia nie tylko pomogą poprawić sylwetkę czy wzmocnić mięśnie, ale wykonywane również w ciągu dnia, w przerwie między przygotowaniem obiadu a wyjściem na spacer czy zakupy, dodadzą energii i witalności.
Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczek. Ćwiczenia, którym towarzyszyła spokojna, relaksująca muzyka, na pewno przyniosły chwilę wytchnienia, skupienia na swoim ciele i może zapomnienia od codziennych spraw i obowiązków.
Zajęcia prowadziła Katarzyna Miernicka – doradca metodyczny nauczycieli wychowania fizycznego.

W dniu 15 listopada 2018 roku w Klubie Twórczego Nauczyciela odbyły się biało-czerwone warsztaty artystyczne.
Temat spotkania wyznaczyła rocznica 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Prowadząca spotkanie doradca metodyczny Wiktoria Waloszek przedstawiła naszym klubowiczkom historyczne okoliczności powstania kotylionów. Następnie wszystkie Panie, śpiewając patriotyczne pieśni i słuchając ich, wykonały biało-czerwone kokardy narodowe, którymi udekorowały swoje ubrania. Potem rozpoczęły tańce, wśród których był m.in. trojak i oczywiście nie mogło zabraknąć poloneza.
Ten dzień na pewno długo zapamiętamy!

26 października 2018 w Klubie Twórczego Nauczyciela odbyły się warsztaty kosmetyczne, których celem było pokazanie, jak ważna jest dbałość o zdrowie i kondycję cery w każdym wieku, a tym samym dbałość o dobre samopoczucie. By świetnie się czuć i pięknie wyglądać, niezbędne jest wyrobienie sobie codziennego nawyku – aż tyle i tylko tyle.
W czasie warsztatów ich uczestniczki zdobyły wiedzę na temat cery dojrzałej oraz poznały pięć kroków codziennej o nią dbałości. Następnie mogły zastosować te kroki w praktyce, skorzystać z profesjonalnej pomocy w doborze podkładu, jak również poznać i wypróbować kosmetyki marki Mary Kay.
Warsztaty poprowadziła Katarzyna Miernicka – doradca metodyczny nauczycieli wychowania fizycznego, która w tym dniu wystąpiła w charakterze doradcy zdrowia i piękna.

23 listopada 2018 r. w ramach Klubu Twórczego Nauczyciela odbyły się warsztaty… gier i zabaw, czyli „Gry i zabawy naszych mam i babć – jak się bawić z wnuczkiem”. Na początku uczestniczki wymieniły się własnymi doświadczeniami związanymi z ciekawymi sposobami spędzania czasu z pociechami swoich dzieci. Rozmawiały o tym, w co wnuczęta lubią najbardziej się bawić, co robią, gdy pogoda nie pozwala na wyjście z domu, jak jako babcie mądrze zagospodarowują dzieciom czas. Następnie Panie praktycznie, czyli wykonując ćwiczenia, poznały nie tylko takie zabawy ruchowe, jak: tor przeszkód, kapsle, „zośka” czy gdzie jest ukryty skarb, ale również zabawy plastyczne – obraz impresjonistyczny wykonywany farbą i pastą do zębów, wspólny portret, co wyjdzie z moich rączek, jak również zabawy rozwijające wyobraźnię i logiczne myślenie: kalambury, pacynkowy wywiad, teatrzyk, kółka matematyczne.
Na pewno był to przyjemny powrót do czasu dzieciństwa, bo aby móc myśleć i bawić się jak dziecko, trzeba najpierw w sobie odnaleźć i ożywić „własne wewnętrzne dziecko”.
Zajęcia poprowadziła Katarzyna Miernicka – doradca metodyczny nauczycieli wychowania fizycznego.

W poniedziałek 3 grudnia bieżącego roku Klub Twórczego Nauczyciela w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu zaprasza na kolejne spotkanie z podróżnikiem naszym nauczycielem konsultantem Grzegorzem Pielakiem.

„Cztery historie o Gruzji” to prezentacja i opowieść po raz pierwszy zaprezentowana przez Grzegorza Pielaka w sierpniu 2018 roku w ramach 176 Salonu Artystycznego Druch Studio Gallery w Trenton N.J. w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Salon i prezentacja G. Pielaka zostały dostrzeżone i opisane przez polonijne czasopismo „Biały Orzeł” wydawane w USA.

„Cztery historie…” to opowiedziana ze swadą, trochę nostalgiczna opowieść o dwóch miłościach, poszukiwaniu bohaterki pewnego reportażu, znaczeniu malarza prymitywisty, spotkanym metropolicie Kalistrate oraz meczu rugby w niedzielę Wielkanocną i jego śmiertelnych ofiarach. Autor zdradza także swoją tajemnicę miłości do tego zakątka świata, która powoduje, że od sześciu lat bywa co roku w Gruzji, Armenii i Azerbejdżanie.

Na spotkanie zapraszamy w poniedziałek 3 grudnia 2018 roku, o godzinie 16.00, do Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu (ul. Powstańców Śląskich 19, budynek „B”, sala multimedialna, parter).

getattachmid64683mpid4min1uid4f1e44483deed173

Życie to ciągły bieg, czasami warto się zatrzymać i oddać refleksji, żeby biec we właściwym kierunku i ze zdwojoną siłą.

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na kolejne spotkanie w Klubie Twórczego Nauczyciela, które odbędzie się 10 maja 2018 r., rozpoczęcie o godz. 10.00 w sali nr 20, budynek „A” Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu.

Nasze zaproszenie skierowane jest do wszystkich osób, które chcą poznać tajemnice skutecznej relaksacji, panowania nad swoim oddechem, a także poznać elementy i pozycje jogi sprzyjające dobremu samopoczuciu!

Wystarczy zabrać ze sobą pozytywne nastawienie, uśmiech oraz wygodny ubiór i bez wahania przybyć na zajęcia, które poprowadzi doradca metodyczny MODN w Opolu, entuzjastka jogi Katarzyna Miernicka.

Czekamy na Państwa!