01 / 08
02 / 08
03 / 08
04 / 08
05 / 08
06 / 08
07 / 08
08 / 08

KTN

„Nowy Jork – czyli USA dla początkujących” to temat kolejnego spotkania w ramach Klubu Twórczego Nauczyciela prowadzonego przez Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Opolu.

Nauczyciel konsultant Grzegorz Pielak w sierpniu 2018 roku, na zaproszenie Ryszarda Drucha i jego DRUCH Studio Gallery w Trenton, New Jersey, przebywał w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. W trakcie wizyty odwiedził m. in. Waszyngton, Filadelfię, Baltimore, Atlantic City oraz Princeton. Swoją podróż zakończył w Nowym Jorku, gdzie m. in.  odwiedził klika muzeów, oglądał najlepszych tenisistów świata uczestniczących w turnieju z cyklu Wielkiego Szlema, czyli US Open, przeszedł cały High Line Park, zgubił się w Central Parku, jeździł rowerem po Piątej Alei, spacerował po centrum Harlemu, szukał muralu z portretem Lenina autorstwa Diego Rivery.

W trakcie najbliższego spotkania Klubowiczami Pan Grzegorz Pielak będzie szukał odpowiedzi na takie m.in. pytania: Czy w Nowym Jorku trzeba znać język angielski? Co to znaczy tani nocleg? Czy trudno się poruszać nowojorskim metrem? Czy każdy na pewno znajdzie coś ciekawego dla siebie? Czy faktycznie Nowy Jork to miasto, które nigdy nie zasypia?

Czekamy na Państwa 14 maja 2019 r. o godz. 15.00 w naszej siedzibie.