01 / 08
02 / 08
03 / 08
04 / 08
05 / 08
06 / 08
07 / 08
08 / 08

XIV Festiwal muzyczny „Mikrofon i Ty” już za nami. 14 maja br. o medale w kolorach złota, srebra i brązu, dyplomy i pamiątkowe statuetki w kształcie nuty walczyli uczniowie szkół podstawowych, 15 maja zaprezentowali się na scenie najstarsi uczestnicy – z ostatnich klas gimnazjalnych oraz licealiści. Ich opiekunowie za trud przygotowania dzieci i młodzieży do występów otrzymali pisemne podziękowania.

Jak co roku festiwal odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Karola Musioła, która wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Opolu organizuje to wydarzenie. W jury zasiadały Panie Halina Brodziak i Grażyna Dudek reprezentujące szkołę oraz dr Stefania Jagło z MODN.

W ciągu 2 dni w szkolnej auli można było usłyszeć 32 solistów, 5 duetów, 1 trio oraz 10 zespołów.  W sumie ok. 100 wykonawców ze szkół Opola oraz województwa, którzy dostarczyli wspaniałych wrażeń publiczności reagującej bardzo żywo na kolejne występy. Jak zwykle festiwal był też dla nauczycieli-opiekunów nie tylko wyzwaniem, ale także znakomitą okazją do wymiany doświadczeń.

Warto podkreślić, że tradycyjnie już wśród debiutantów pojawiły się również osoby, którym, tak jak i konkursowi, przybywa lat, przechodzą z grupy młodszych uczestników do starszych, następnie ze szkoły podstawowej do gimnazjum, do liceum czy technikum, a jednocześnie – co najważniejsze – w tym czasie rozwijają się artystycznie, o czym świadczą coraz dojrzalsze, doskonalsze interpretacje wykonywanych przez nich piosenek.

Przy wyrównanym, bardzo wysokim poziomie wokalnym, często połączonym z umiejętnościami instrumentalnymi wykonawców, na szczególne wyróżnienie i pamiątkową statuetkę zdaniem jury zasłużyli:

Lena Oszek z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 29 z Opola – jedna z najmłodszych uczestniczek festiwalu – za postawienie wysokiej poprzeczki dla wszystkich uczestników konkursu;

Wiktor Zieliński z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 z Opola za rewelacyjne wykonanie piosenki „Dziwny jest ten świat”;

zespół wokalny GRAND z Praszki za brawurowe, wielogłosowe wykonanie utworu „Ratujmy świat”.

Dodatkową nagrodą dla laureatów Festiwalu „Mikrofon i Ty” będzie możliwość wystąpienia przed szerszą publicznością podczas dorocznej Gali Opolskich Ogrodów Talentów.