01 / 08
02 / 08
03 / 08
04 / 08
05 / 08
06 / 08
07 / 08
08 / 08

„Nowy Jork – czyli USA dla początkujących” to temat kolejnego spotkania w ramach Klubu Twórczego Nauczyciela prowadzonego przez Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli
w Opolu, które odbyło się 14 maja 2019 roku.

Nauczyciel konsultant Grzegorz Pielak, w związku z zaproszeniem Ryszarda Drucha i jego DRUCH Studio Gallery w Trenton (New Jersey), w sierpniu 2018 roku przebywał w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Konsultant współpracuje z Ryszardem Druchem - pochodzącym z Opola plastykiem, żyjącym i tworzącym w Stanach Zjednoczonych od 2011 roku. Od tego czasu do dzisiaj Panowie zorganizowali kilkadziesiąt warsztatów plastycznych dla uczniów i nauczycieli z terenu Opola i województwa opolskiego.

Grzegorz Pielak był gościem 176 Salonu Artystycznego w Druch Studio Gallery w Trenton, w ramach którego pokazał multimedialną prezentację „Gruzja moja miłość”. W trakcie wizyty konsultant MODN odwiedził m. in. Waszyngton, Filadelfię, Baltimor, Atlantic City oraz Princeton. Swoją podróż zakończył w Nowym Jorku, gdzie spędził bardzo aktywne 10 dni. W swojej prezentacji szukał odpowiedzi na takie pytania, jak: czy w Nowym Jorku trzeba znać język angielski? co to znaczy tani nocleg? czy trudno się poruszać nowojorskim metrem? czy każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie? czy Nowy Jork to miasto, które nigdy nie zasypia? Autor prezentacji w trakcie pobytu w Nowym Jorku odwiedził klika muzeów, oglądał najlepszych tenisistów świata uczestniczących w turnieju z cyklu Wielkiego Szlema, czyli US Open, przeszedł cały High Line Park, zgubił się w Central Parku, jeździł rowerem po Piątej Alei, spacerował po centrum Harlemu, zastanawiał się, gdzie Diego Rivera namalował mural z portretem Lenina.